ŞEHRİBAN İsim Raporu:

ŞEHRİBAN Adının Yaygınlığı

ŞEHRİBAN Türkiye'de en çok kullanılan 1914. isim (... 1912. ergüler, 1913. şehim, 1914. şehriban, 1915. şehriyar, 1916. şekur, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı ŞEHRİBAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

ŞEHRİBAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 16-06-2024 00:02 itibariyle yaklaşık 2,704 kişinin isminin ŞEHRİBAN olduğu ve ŞEHRİBAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ŞEHRİBAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ŞEHRİBAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

ŞEHRİBAN Türkiye'nin en yaygın 1914. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1914. ad ise Riad ismi. ŞEHRİBAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1912. Samson 1913. Bernhard 1914. Riad 1915. Louie 1916. Fabian isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ŞEHRİBAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ŞEHRİBAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ŞEHRİBAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ŞEHRİBAN İsminin Yazılışı:

.........-...-....--.

Denizcilik Alfabesinde ŞEHRİBAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ŞEHRİBAN İsminin Barkod Yazılışı:

ŞEHRİBAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ŞEHRİBAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ŞEHRİBAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ŞEHRİBAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 7 harfine (ehriban) göre şehriban ile Uyumlu İsimler :

Son 6 harfine (hriban) göre şehriban ile Uyumlu İsimler :

mihriban

Son 5 harfine (riban) göre şehriban ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (iban) göre şehriban ile Uyumlu İsimler :

keziban

Son 3 harfine (ban) göre şehriban ile Uyumlu İsimler :

şaban kezban

Son 2 harfine (an) göre şehriban ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan turan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan şükran elvan nurcan altan gürkan rıdvan teoman sultan seyhan gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan erman tarkan perihan alpaslan candan korhan selman tufan inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan hicran sevcan aslan batuhan duran ümran numan rezzan suzan turhan alican çağlayan

BAŞ HARFLERİ ŞEHRİBAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 7 harfine (şehriba) göre ŞEHRİBAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 6 harfine (şehrib) göre ŞEHRİBAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 5 harfine (şehri) göre ŞEHRİBAN ile Uyumlu İsimler :

şehri şehriyar

İlk 4 harfine (şehr) göre ŞEHRİBAN ile Uyumlu İsimler :

şehrazat

İlk 3 harfine (şeh) göre ŞEHRİBAN ile Uyumlu İsimler :

şehmus şehnaz şehim şehlem şehper

İlk 2 harfine (şe) göre ŞEHRİBAN ile Uyumlu İsimler :

şebnem şenol şeref şeyda şevket şerife şefik şenay şeyma şengül şennur şerafettin şenel şevki şeniz şemsettin şener şen şermin şeyhmus şefika şemi şencan şerif şekip şerifhan şemnur şekur şemvel şerare şevval şeküre şelale şemistan şemsa şemsi şentürk şevin şevkiye

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ŞEHRİBAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'şeh' ile başlayıp 'ban' ile Biten İsimler :

'şe' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

şencan şerifhan şemistan

'ş' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

şahin şükran şaban şirin şerafettin şemsettin şahabettin şen şermin şaduman şürzan şirvan şevin şivan şilan

ŞEHRİBAN isminin Anlamı

ŞEHRİBAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ŞEHRİBAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ŞEHRİBAN + Anlam" veya "ŞEHRİBAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ŞEHRİBAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ŞEHRİBAN adını oluşturan Ş, E, H, R, İ, B, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 92:

Ş
E
H
R
İ
B
A
N
TOPLAM
23
6
10
21
12
2
1
17
92

ŞEHRİBAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1827. yarkın, 1828. zühre, 1829. şehriban, 1830. nezhet, 1831. arzum, ... Toplam 32 ismin aritmetik toplamı 92 (Binde 12.94 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nuray ruşen aykut alpaslan aynur çetinay güniz volkan güzin kifayet türel mahmut mergül mücahit sabriye seyit yakut yarkın zühre nezhet arzum demirkan bengisu ferahnaz gülberk ilkgün nefishan kutay mihrican münir gülün