ŞEHRİ İsim Raporu:

ŞEHRİ Adının Yaygınlığı

ŞEHRİ Türkiye'de en çok kullanılan 1375. isim (... 1373. şaduman, 1374. şefika, 1375. şehri, 1376. şemi, 1377. şencan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı ŞEHRİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

ŞEHRİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 04-03-2024 00:39 itibariyle yaklaşık 6,287 kişinin isminin ŞEHRİ olduğu ve ŞEHRİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ŞEHRİ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ŞEHRİ yaşadığını tahmin ediyoruz.

ŞEHRİ Türkiye'nin en yaygın 1375. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1375. ad ise Emad ismi. ŞEHRİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1373. Wai 1374. Layne 1375. Emad 1376. Sabrina 1377. Wilfredo isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ŞEHRİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ŞEHRİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ŞEHRİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ŞEHRİ İsminin Yazılışı:

.........-...

Denizcilik Alfabesinde ŞEHRİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ŞEHRİ İsminin Barkod Yazılışı:

ŞEHRİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ŞEHRİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ŞEHRİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

şehriban şehriyar

SON HARFLERİ ŞEHRİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ehri) göre şehri ile Uyumlu İsimler :

mehri

Son 3 harfine (hri) göre şehri ile Uyumlu İsimler :

fahri bahri

Son 2 harfine (ri) göre şehri ile Uyumlu İsimler :

nuri sabri hayri kadri basri fikri bedri fecri mensuri sururi peri gülperi huri buhari

BAŞ HARFLERİ ŞEHRİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (şehr) göre ŞEHRİ ile Uyumlu İsimler :

şehriban şehriyar şehrazat

İlk 3 harfine (şeh) göre ŞEHRİ ile Uyumlu İsimler :

şehmus şehnaz şehim şehlem şehper

İlk 2 harfine (şe) göre ŞEHRİ ile Uyumlu İsimler :

şebnem şenol şeref şeyda şevket şerife şefik şenay şeyma şengül şennur şerafettin şenel şevki şeniz şemsettin şener şen şermin şeyhmus şefika şemi şencan şerif şekip şerifhan şemnur şekur şemvel şerare şevval şeküre şelale şemistan şemsa şemsi şentürk şevin şevkiye

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ŞEHRİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'şe' ile başlayıp 'ri' ile Biten İsimler :

'ş' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

şevki şinasi şemi şadi şemsi

ŞEHRİ isminin Anlamı

ŞEHRİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ŞEHRİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ŞEHRİ + Anlam" veya "ŞEHRİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ŞEHRİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ŞEHRİ adını oluşturan Ş, E, H, R, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 72:

Ş
E
H
R
İ
TOPLAM
23
6
10
21
12
72

ŞEHRİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1127. ülgen, 1128. incihan, 1129. şehri, 1130. revan, 1131. behzat, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 72 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

suat emrahan almora argun aysel berkay hayri cumali selin ersen gülen melisa nazife nevra rasim selami sakine salime selase selay seyla talip tercan tijen yalın idris ülgen incihan revan behzat berkin birgin durcan ezgin fehmile fettah izgen müfide nesli nilhan salman seren üçler