YALIN İsim Raporu:

YALIN Adının Yaygınlığı

YALIN Türkiye'de en çok kullanılan 1359. isim (... 1357. volga, 1358. yakut, 1359. yalın, 1360. ülfet, 1361. ilksen, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı YALIN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

YALIN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 02:46 itibariyle yaklaşık 6,318 kişinin isminin YALIN olduğu ve YALIN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

YALIN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda YALIN yaşadığını tahmin ediyoruz.

YALIN Türkiye'nin en yaygın 1359. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1359. ad ise Maynard ismi. YALIN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1357. Sharad 1358. Hyman 1359. Maynard 1360. Akhtar 1361. Sanders isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

YALIN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde YALIN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde YALIN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde YALIN İsminin Yazılışı:

-.--.-.-....-.

Denizcilik Alfabesinde YALIN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

YALIN İsminin Barkod Yazılışı:

YALIN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(YALIN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

YALIN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ YALIN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (alın) göre yalın ile Uyumlu İsimler :

akalın

Son 3 harfine (lın) göre yalın ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ın) göre yalın ile Uyumlu İsimler :

aydın yalçın akın ışın taşkın aşkın aykın saygın ılgın barkın algın alkın aysın barçın barın yarkın arkın çağın cansın

BAŞ HARFLERİ YALIN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (yalı) göre YALIN ile Uyumlu İsimler :

yalım

İlk 3 harfine (yal) göre YALIN ile Uyumlu İsimler :

yalçın

İlk 2 harfine (ya) göre YALIN ile Uyumlu İsimler :

yasemin yavuz yaşar yasin yakup yahya yağmur yaprak yaman yağız yasir yankı yakut yadigar yarkın yasef yasemen yavuzcan yazgülü yaşagül

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ YALIN İLE UYUMLU İSİMLER:

'ya' ile başlayıp 'ın' ile Biten İsimler :

yalçın yarkın

'y' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

yasemin yasin yetkin yaman yusufhan yasemen yavuzcan yelin yetişhan yunushan

YALIN isminin Anlamı

YALIN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size YALIN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "YALIN + Anlam" veya "YALIN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
YALIN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

YALIN adını oluşturan Y, A, L, I, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 72:

Y
A
L
I
N
TOPLAM
28
1
15
11
17
72

YALIN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1123. tercan, 1124. tijen, 1125. yalın, 1126. idris, 1127. ülgen, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 72 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

suat emrahan almora argun aysel berkay hayri cumali selin ersen gülen melisa nazife nevra rasim selami sakine salime selase selay seyla talip tercan tijen idris ülgen incihan şehri revan behzat berkin birgin durcan ezgin fehmile fettah izgen müfide nesli nilhan salman seren üçler