IŞIN İsim Raporu:

IŞIN Adının Yaygınlığı

IŞIN Türkiye'de en çok kullanılan 602. isim (... 600. cemalettin, 601. cevdet, 602. ışın, 603. hicran, 604. ergun, ...). Ülkemizde yaklaşık her 3,272 kişiden birinin adı IŞIN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.31.

IŞIN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 06:08 itibariyle yaklaşık 27,956 kişinin isminin IŞIN olduğu ve IŞIN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 368 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

IŞIN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda IŞIN yaşadığını tahmin ediyoruz.

IŞIN Türkiye'nin en yaygın 602. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 602. ad ise Charlotte ismi. IŞIN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 600. Nabil 601. Rick 602. Charlotte 603. Merrill 604. Barton isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

IŞIN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde IŞIN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde IŞIN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde IŞIN İsminin Yazılışı:

.......-.

Denizcilik Alfabesinde IŞIN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

IŞIN İsminin Barkod Yazılışı:

IŞIN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(IŞIN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

IŞIN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ IŞIN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (şın) göre ışın ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ın) göre ışın ile Uyumlu İsimler :

aydın yalçın akın taşkın aşkın aykın saygın ılgın yalın barkın algın alkın aysın barçın barın yarkın akalın arkın çağın cansın

BAŞ HARFLERİ IŞIN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (ışı) göre IŞIN ile Uyumlu İsimler :

ışıl ışık ışılay ışıltan

İlk 2 harfine (ış) göre IŞIN ile Uyumlu İsimler :

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ IŞIN İLE UYUMLU İSİMLER:

'ı' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

ılgın ışıltan

IŞIN isminin Anlamı

IŞIN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size IŞIN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "IŞIN + Anlam" veya "IŞIN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
IŞIN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

IŞIN adını oluşturan I, Ş, I, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 62:

I
Ş
I
N
TOPLAM
11
23
11
17
62

IŞIN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 708. berçin, 709. özge, 710. ışın, 711. ferhan, 712. efser, ... Toplam 41 ismin aritmetik toplamı 62 (Binde 16.59 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

rıza ihsan ahter aydın alaeddin şefik aliye ayçin aylan berçin özge ferhan efser eliya ethem evin gülfe gökcan halit haşim barlas medine nadire nedime sacit sanem sefer ömer refhan zekai botan başbuğ eriş filare göze ilayda ılgın garip nesma seyda