RIZA İsim Raporu:

RIZA Adının Yaygınlığı

RIZA Türkiye'de en çok kullanılan 191. isim (... 189. gülşah, 190. mert, 191. rıza, 192. akın, 193. kaan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 866 kişiden birinin adı RIZA ve ismin yaygınlık oranı binde 1.15.

RIZA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 02-03-2024 04:24 itibariyle yaklaşık 103,291 kişinin isminin RIZA olduğu ve RIZA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1367 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

RIZA adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 2.85 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 984 RIZA yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada RIZA sayısı her yıl 7 kişi artıyor.

RIZA Türkiye'nin en yaygın 191. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 191. ad ise Karl ismi. RIZA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 189. Andrea 190. Curtis 191. Karl 192. Ali 193. Kelly isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

RIZA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde RIZA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde RIZA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde RIZA İsminin Yazılışı:

.-...--...-

Denizcilik Alfabesinde RIZA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

RIZA İsminin Barkod Yazılışı:

RIZA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(RIZA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

RIZA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ RIZA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (ıza) göre rıza ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (za) göre rıza ile Uyumlu İsimler :

feyza hamza beyza feza seza murtaza roza

BAŞ HARFLERİ RIZA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (rız) göre RIZA ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine () göre RIZA ile Uyumlu İsimler :

rıdvan rıfat

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ RIZA İLE UYUMLU İSİMLER:

'r' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

rana rabia reha refika rüya rumeysa roza runa refia rebia rona rümeysa rüşa

RIZA isminin Anlamı

RIZA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size RIZA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "RIZA + Anlam" veya "RIZA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
RIZA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

RIZA adını oluşturan R, I, Z, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 62:

R
I
Z
A
TOPLAM
21
11
29
1
62

RIZA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 697. aydoğ, 698. zelha, 699. rıza, 700. ihsan, 701. ahter, ... Toplam 41 ismin aritmetik toplamı 62 (Binde 16.59 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ihsan ahter aydın alaeddin şefik aliye ayçin aylan berçin özge ışın ferhan efser eliya ethem evin gülfe gökcan halit haşim barlas medine nadire nedime sacit sanem sefer ömer refhan zekai botan başbuğ eriş filare göze ilayda ılgın garip nesma seyda