AKIN İsim Raporu:

AKIN Adının Yaygınlığı

AKIN Türkiye'de en çok kullanılan 192. isim (... 190. mert, 191. rıza, 192. akın, 193. kaan, 194. fırat, ...). Ülkemizde yaklaşık her 866 kişiden birinin adı AKIN ve ismin yaygınlık oranı binde 1.15.

AKIN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 09:56 itibariyle yaklaşık 103,704 kişinin isminin AKIN olduğu ve AKIN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1367 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AKIN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda AKIN yaşadığını tahmin ediyoruz.

AKIN Türkiye'nin en yaygın 192. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 192. ad ise Ali ismi. AKIN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 190. Curtis 191. Karl 192. Ali 193. Kelly 194. Stephanie isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

AKIN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde AKIN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde AKIN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde AKIN İsminin Yazılışı:

.--.-..-.

Denizcilik Alfabesinde AKIN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

AKIN İsminin Barkod Yazılışı:

AKIN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(AKIN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

AKIN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ AKIN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (kın) göre akın ile Uyumlu İsimler :

taşkın aşkın aykın barkın alkın yarkın arkın

Son 2 harfine (ın) göre akın ile Uyumlu İsimler :

aydın yalçın ışın saygın ılgın yalın algın aysın barçın barın akalın çağın cansın

BAŞ HARFLERİ AKIN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (akı) göre AKIN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ak) göre AKIN ile Uyumlu İsimler :

akif akay akgün akife akkan akman akil akalın akan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ AKIN İLE UYUMLU İSİMLER:

'a' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

ayhan aydın adnan aylin aysun abdurrahman aslıhan ayten asuman altan ayşen aydan aytekin alparslan armağan alpaslan atakan aslan abidin alaattin alican aşkın afşin alkan alperen ataman aydoğan ayşin arslan aykın arman aycan aygün alaaddin atahan acarhan arkan ajlan akgün alişan argun artun ayçin alptekin aslihan adlan akkan alaeddin algın alkın alpagan alperkaan arkun ayan ayfettin aygen aylan aysan aysen aysın akman alpin aydin ajdan akalın akan alaettin alihan arin arkın arzuman asen aslıcan atılgan arıkan

AKIN isminin Anlamı

AKIN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size AKIN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "AKIN + Anlam" veya "AKIN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
AKIN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

AKIN adını oluşturan A, K, I, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 43:

A
K
I
N
TOPLAM
1
14
11
17
43

AKIN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 147. hakan, 148. berk, 149. akın, 150. benan, 151. atıf, ... Toplam 17 ismin aritmetik toplamı 43 (Binde 6.88 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

hakan berk benan atıf bilge feza çağdaş ceyda cihan edip elem emel gaye melda oben recai