AKAY İsim Raporu:

AKAY Adının Yaygınlığı

AKAY Türkiye'de en çok kullanılan 1140. isim (... 1138. şeyhmus, 1139. abdülkerim, 1140. akay, 1141. alaaddin, 1142. alim, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı AKAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

AKAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 17-06-2024 17:23 itibariyle yaklaşık 9,016 kişinin isminin AKAY olduğu ve AKAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AKAY isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda AKAY yaşadığını tahmin ediyoruz.

AKAY Türkiye'nin en yaygın 1140. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1140. ad ise Lal ismi. AKAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1138. Chander 1139. Pierce 1140. Lal 1141. Debbie 1142. Katrina isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

AKAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde AKAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde AKAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde AKAY İsminin Yazılışı:

.--.-.--.--

Denizcilik Alfabesinde AKAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

AKAY İsminin Barkod Yazılışı:

AKAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(AKAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

AKAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

dolakay

SON HARFLERİ AKAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (kay) göre akay ile Uyumlu İsimler :

ilkay gökay berkay burkay okay türkay cenkay nilkay

Son 2 harfine (ay) göre akay ile Uyumlu İsimler :

tuncay gülay turgay oktay koray tülay nuray olcay nilay kubilay günay alpay eray çağatay güray şenay sunay sevilay giray yıldıray özay atalay feray atay sonay tugay tunay miray tümay altay boray ışılay kutlay orbay baturay dilay esmeray beray simay seray dinçay altınay arbay biray çetinay emay tanay füzay gökşenay sunday hüray mutluay muşturay sabutay samuray selay setenay sılay alpgiray talay bediray benay bilgütay bilsay cemay doğanay dolunay erbay ergünay gencay gülsay gülsünay göray kamuray kutay onay serbay semray tünay uzay oray önay

BAŞ HARFLERİ AKAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (aka) göre AKAY ile Uyumlu İsimler :

akalın akan

İlk 2 harfine (ak) göre AKAY ile Uyumlu İsimler :

akif akın akgün akife akkan akman akil

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ AKAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'a' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

alpay atalay atay altay altınay arbay alpgiray

AKAY isminin Anlamı

AKAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size AKAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "AKAY + Anlam" veya "AKAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
AKAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

AKAY adını oluşturan A, K, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 44:

A
K
A
Y
TOPLAM
1
14
1
28
44

AKAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 175. idil, 176. şaban, 177. akay, 178. beliğ, 179. alim, ... Toplam 21 ismin aritmetik toplamı 44 (Binde 8.5 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

naki hamdi anıl inci candan cenan didem elen kani kaya nil idil şaban beliğ alim didar erdi ikbal eflal ogan