HÜRAY İsim Raporu:

HÜRAY Adının Yaygınlığı

HÜRAY Türkiye'de en çok kullanılan 1674. isim (... 1672. hümeysa, 1673. hür, 1674. hüray, 1675. hürol, 1676. hüsrev, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı HÜRAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

HÜRAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 07:21 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin HÜRAY olduğu ve HÜRAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

HÜRAY isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda HÜRAY yaşadığını tahmin ediyoruz.

HÜRAY Türkiye'nin en yaygın 1674. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1674. ad ise Seyed ismi. HÜRAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1672. Gerry 1673. Cornelia 1674. Seyed 1675. Janette 1676. Sudhakar isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

HÜRAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde HÜRAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde HÜRAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde HÜRAY İsminin Yazılışı:

......-.-..--.--

Denizcilik Alfabesinde HÜRAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

HÜRAY İsminin Barkod Yazılışı:

HÜRAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(HÜRAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

HÜRAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ HÜRAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (üray) göre hüray ile Uyumlu İsimler :

güray

Son 3 harfine (ray) göre hüray ile Uyumlu İsimler :

koray nuray eray giray yıldıray feray miray boray baturay esmeray beray seray biray muşturay samuray alpgiray bediray göray kamuray semray oray

Son 2 harfine (ay) göre hüray ile Uyumlu İsimler :

tuncay gülay turgay oktay tülay ilkay olcay nilay kubilay günay alpay çağatay şenay sunay sevilay gökay özay atalay atay sonay tugay berkay burkay tunay tümay altay ışılay kutlay akay okay orbay dilay türkay simay dinçay altınay arbay cenkay çetinay emay tanay füzay gökşenay sunday dolakay mutluay sabutay selay setenay sılay talay benay bilgütay bilsay cemay doğanay dolunay erbay ergünay gencay gülsay gülsünay kutay nilkay onay serbay tünay uzay önay

BAŞ HARFLERİ HÜRAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (hüra) göre HÜRAY ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (hür) göre HÜRAY ile Uyumlu İsimler :

hürriyet hürkan hürrem hür hürol hürcan hürşat

İlk 2 harfine () göre HÜRAY ile Uyumlu İsimler :

hüseyin hülya hüsnü hüsamettin hüsniye hümeyra hüdaverdi hüsna hülagü hümeysa hüsrev hüdeyde hümmet

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ HÜRAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'hü' ile başlayıp 'ay' ile Biten İsimler :

'h' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

HÜRAY isminin Anlamı

HÜRAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size HÜRAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "HÜRAY + Anlam" veya "HÜRAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
HÜRAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

HÜRAY adını oluşturan H, Ü, R, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 86:

H
Ü
R
A
Y
TOPLAM
10
26
21
1
28
86

HÜRAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1631. hidayet, 1632. hülagü, 1633. hüray, 1634. selçuk, 1635. reşit, ... Toplam 37 ismin aritmetik toplamı 86 (Binde 14.97 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nurdan alperen begümhan bingür sırrı ferhun sonay güzide tahsin hidayet hülagü selçuk reşit hüdeyde nazire nergis perran peykan ramazan saniye sezin sunar taylan tugay ilksen zülal özlen şehnaz berivan buğrahan erizan gizlem gurbet göksen tuğhan şehper