SANİYE İsim Raporu:

SANİYE Adının Yaygınlığı

SANİYE Türkiye'de en çok kullanılan 787. isim (... 785. sadullah, 786. sakine, 787. saniye, 788. sermin, 789. yaprak, ...). Ülkemizde yaklaşık her 4,908 kişiden birinin adı SANİYE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.2.

SANİYE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 20:37 itibariyle yaklaşık 18,016 kişinin isminin SANİYE olduğu ve SANİYE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 238 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SANİYE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SANİYE yaşadığını tahmin ediyoruz.

SANİYE Türkiye'nin en yaygın 787. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 787. ad ise Scot ismi. SANİYE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 785. Rani 786. Nora 787. Scot 788. Adel 789. Rochelle isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SANİYE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SANİYE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SANİYE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SANİYE İsminin Yazılışı:

....--...-.--.

Denizcilik Alfabesinde SANİYE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SANİYE İsminin Barkod Yazılışı:

SANİYE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SANİYE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SANİYE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SANİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (aniye) göre saniye ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (niye) göre saniye ile Uyumlu İsimler :

hüsniye

Son 3 harfine (iye) göre saniye ile Uyumlu İsimler :

kadriye zekiye naciye hayriye lütfiye safiye nazmiye rukiye nuriye fikriye remziye asiye aliye bahriye behiye fahriye huriye sabriye şükriye fevziye hediye sadiye bedriye resmiye zülfiye raziye şaziye duriye methiye nadiye nafiye naziye nevriye refiye bilgiye cemaliye hamidiye mehriye mihriye sevgiye şadiye adeviye adviye assiye bakiye cevriye düriye fehmiye fethiye gülfiye hamdiye muradiye mülkiye nedviye rabiye samiye selviye sevdiye vasfiye ümmiye şevkiye

Son 2 harfine (ye) göre saniye ile Uyumlu İsimler :

gaye ümeyye sümeyye piraye rukiyye şükrüye

BAŞ HARFLERİ SANİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (saniy) göre SANİYE ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (sani) göre SANİYE ile Uyumlu İsimler :

sani

İlk 3 harfine (san) göre SANİYE ile Uyumlu İsimler :

sanem sanlı sancar

İlk 2 harfine (sa) göre SANİYE ile Uyumlu İsimler :

salih savaş sami sait sadık sabri samet saim saadet saliha salim sadi safiye sadettin sabiha saffet sacit said sabahattin saime sarper sadullah sakine safa sabriye sabit saadettin sadiye saygın sadun saruhan saynur sabahat safi samim satı salman sabire sabutay sadrettin sakıp salime salise samuray sara sarp satvet savan sacide saba saltuk saki safire sahra saide saltukhan samiye satılmış saygun saygı

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SANİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

'sa' ile başlayıp 'ye' ile Biten İsimler :

safiye sabriye sadiye samiye

's' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

saime sakine simge sevde sümeyye sabire salime salise sebile selase sevgiye sacide safire saide selime selviye semire sevdiye sevinde sine

SANİYE isminin Anlamı

SANİYE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SANİYE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SANİYE + Anlam" veya "SANİYE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SANİYE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SANİYE adını oluşturan S, A, N, İ, Y, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 86:

S
A
N
İ
Y
E
TOPLAM
22
1
17
12
28
6
86

SANİYE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1640. peykan, 1641. ramazan, 1642. saniye, 1643. sezin, 1644. sunar, ... Toplam 37 ismin aritmetik toplamı 86 (Binde 14.97 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nurdan alperen begümhan bingür sırrı ferhun sonay güzide tahsin hidayet hülagü hüray selçuk reşit hüdeyde nazire nergis perran peykan ramazan sezin sunar taylan tugay ilksen zülal özlen şehnaz berivan buğrahan erizan gizlem gurbet göksen tuğhan şehper