SALİM İsim Raporu:

SALİM Adının Yaygınlığı

SALİM Türkiye'de en çok kullanılan 494. isim (... 492. saadet, 493. saliha, 494. salim, 495. sercan, 496. süreyya, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,265 kişiden birinin adı SALİM ve ismin yaygınlık oranı binde 0.44.

SALİM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 06:58 itibariyle yaklaşık 39,680 kişinin isminin SALİM olduğu ve SALİM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 523 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SALİM isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SALİM yaşadığını tahmin ediyoruz.

SALİM Türkiye'nin en yaygın 494. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 494. ad ise Winston ismi. SALİM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 492. Salvatore 493. Julius 494. Winston 495. Mohan 496. Tom isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SALİM isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SALİM İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SALİM İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SALİM İsminin Yazılışı:

....-.-....--

Denizcilik Alfabesinde SALİM İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SALİM İsminin Barkod Yazılışı:

SALİM ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SALİM adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SALİM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

salime

SON HARFLERİ SALİM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (alim) göre salim ile Uyumlu İsimler :

halim alim

Son 3 harfine (lim) göre salim ile Uyumlu İsimler :

selim neslim iklim

Son 2 harfine (im) göre salim ile Uyumlu İsimler :

ibrahim yeşim evrim nedim devrim kerim sevim saim naim rasim haşim besim abdülkerim samim abdürrahim hakim zaim birim ferahim nevim hayim medaim şehim erdim erim fehim nesim serim

BAŞ HARFLERİ SALİM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (sali) göre SALİM ile Uyumlu İsimler :

salih saliha salime salise

İlk 3 harfine (sal) göre SALİM ile Uyumlu İsimler :

salman saltuk saltukhan

İlk 2 harfine (sa) göre SALİM ile Uyumlu İsimler :

savaş sami sait sadık sabri samet saim saadet sadi safiye sadettin sabiha saffet sacit said sabahattin saime sanem sarper sadullah sakine saniye safa sabriye sabit saadettin sadiye saygın sadun saruhan saynur sabahat safi samim satı sabire sabutay sadrettin sakıp samuray sanlı sara sarp satvet savan sacide saba sancar saki sani safire sahra saide samiye satılmış saygun saygı

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SALİM İLE UYUMLU İSİMLER:

'sa' ile başlayıp 'im' ile Biten İsimler :

saim samim

's' ile başlayıp 'm' ile Biten İsimler :

selim sinem senem sevim sanem selam serim

SALİM isminin Anlamı

SALİM Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SALİM isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SALİM + Anlam" veya "SALİM isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SALİM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SALİM adını oluşturan S, A, L, İ, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 66:

S
A
L
İ
M
TOPLAM
22
1
15
12
16
66

SALİM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 879. ilhami, 880. rahime, 881. salim, 882. sanlı, 883. sebahat, ... Toplam 45 ismin aritmetik toplamı 66 (Binde 18.2 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

haydar tolga akgün armağan aşkın başaran beyza bilgin cezmi elvan ferrah fikri gökben halise semih havva mehman müjde nafiz nagihan nazif nehir ilhami rahime sanlı sebahat selen semra enbiya vefik yegane islam zelal barkın cavidan neval karani merdan minel olgu rahman sevde simla şelale