ZAİM İsim Raporu:

ZAİM Adının Yaygınlığı

ZAİM Türkiye'de en çok kullanılan 1460. isim (... 1458. sümeyra, 1459. sümeyye, 1460. zaim, 1461. tayyip, 1462. temel, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı ZAİM ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

ZAİM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 02-03-2024 02:12 itibariyle yaklaşık 6,287 kişinin isminin ZAİM olduğu ve ZAİM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ZAİM adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 4.27 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,477 ZAİM yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ZAİM sayısı her yıl 11 kişi artıyor.

ZAİM Türkiye'nin en yaygın 1460. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1460. ad ise Millard ismi. ZAİM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1458. Darrel 1459. Fritz 1460. Millard 1461. Cecile 1462. Wyatt isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ZAİM isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ZAİM İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ZAİM İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ZAİM İsminin Yazılışı:

--...-..--

Denizcilik Alfabesinde ZAİM İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ZAİM İsminin Barkod Yazılışı:

ZAİM ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ZAİM adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ZAİM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ZAİM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (aim) göre zaim ile Uyumlu İsimler :

saim naim medaim

Son 2 harfine (im) göre zaim ile Uyumlu İsimler :

ibrahim selim yeşim evrim nedim devrim kerim sevim salim halim rasim haşim besim abdülkerim alim samim abdürrahim hakim birim ferahim nevim hayim neslim iklim şehim erdim erim fehim nesim serim

BAŞ HARFLERİ ZAİM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (zai) göre ZAİM ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (za) göre ZAİM ile Uyumlu İsimler :

zafer zahide zahir zahid

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ZAİM İLE UYUMLU İSİMLER:

'z' ile başlayıp 'm' ile Biten İsimler :

ZAİM isminin Anlamı

ZAİM Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ZAİM isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ZAİM + Anlam" veya "ZAİM isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ZAİM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ZAİM adını oluşturan Z, A, İ, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 58:

Z
A
İ
M
TOPLAM
29
1
12
16
58

ZAİM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 568. malik, 569. sebila, 570. zaim, 571. önem, 572. melih, ... Toplam 39 ismin aritmetik toplamı 58 (Binde 15.78 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

irfan kamil necip alkın altan atakan aytaç ayşe seza azmi barış basri bayer begüm berin besim buğra burçe imdat eşber cemile eksal sabri göçer sedat ilgen hıdır kamer tuğ satı alpar çiler beray erbay gülce malik sebila önem