SABRİ İsim Raporu:

SABRİ Adının Yaygınlığı

SABRİ Türkiye'de en çok kullanılan 300. isim (... 298. bilal, 299. burhan, 300. sabri, 301. turgut, 302. fahri, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,227 kişiden birinin adı SABRİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.81.

SABRİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 08:01 itibariyle yaklaşık 73,043 kişinin isminin SABRİ olduğu ve SABRİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 963 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SABRİ adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 11.39 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 3,947 SABRİ yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada SABRİ sayısı her yıl 30 kişi artıyor.

SABRİ Türkiye'nin en yaygın 300. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 300. ad ise Laurie ismi. SABRİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 298. Janice 299. Edmund 300. Laurie 301. Sheldon 302. Dan isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SABRİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SABRİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SABRİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SABRİ İsminin Yazılışı:

....--....-...

Denizcilik Alfabesinde SABRİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SABRİ İsminin Barkod Yazılışı:

SABRİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SABRİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SABRİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

sabriye

SON HARFLERİ SABRİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (abri) göre sabri ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (bri) göre sabri ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ri) göre sabri ile Uyumlu İsimler :

nuri fahri hayri kadri basri bahri fikri bedri fecri şehri mensuri sururi peri gülperi huri mehri buhari

BAŞ HARFLERİ SABRİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (sabr) göre SABRİ ile Uyumlu İsimler :

sabriye

İlk 3 harfine (sab) göre SABRİ ile Uyumlu İsimler :

sabiha sabahattin sabit sabahat sabire sabutay saba

İlk 2 harfine (sa) göre SABRİ ile Uyumlu İsimler :

salih savaş sami sait sadık samet saim saadet saliha salim sadi safiye sadettin saffet sacit said saime sanem sarper sadullah sakine saniye safa saadettin sadiye saygın sadun saruhan saynur safi samim satı salman sadrettin sakıp salime salise samuray sanlı sara sarp satvet savan sacide saltuk sancar saki sani safire sahra saide saltukhan samiye satılmış saygun saygı

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SABRİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'sa' ile başlayıp 'ri' ile Biten İsimler :

's' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

sevgi sami sezai selami sadi seyfi suphi selvi seydi sezgi safi seyrani sezi sururi sevi simavi sulhi suzi saki sani sebati semavi selmani suavi

SABRİ isminin Anlamı

SABRİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SABRİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SABRİ + Anlam" veya "SABRİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SABRİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SABRİ adını oluşturan S, A, B, R, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 58:

S
A
B
R
İ
TOPLAM
22
1
2
21
12
58

SABRİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 553. cemile, 554. eksal, 555. sabri, 556. göçer, 557. sedat, ... Toplam 39 ismin aritmetik toplamı 58 (Binde 15.78 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

irfan kamil necip alkın altan atakan aytaç ayşe seza azmi barış basri bayer begüm berin besim buğra burçe imdat eşber cemile eksal göçer sedat ilgen hıdır kamer tuğ satı alpar çiler beray erbay gülce malik sebila zaim önem