SABUTAY İsim Raporu:

SABUTAY Adının Yaygınlığı

SABUTAY Türkiye'de en çok kullanılan 1807. isim (... 1805. cansun, 1806. sabire, 1807. sabutay, 1808. sadrettin, 1809. sakıp, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı SABUTAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

SABUTAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 09:49 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin SABUTAY olduğu ve SABUTAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SABUTAY isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SABUTAY yaşadığını tahmin ediyoruz.

SABUTAY Türkiye'nin en yaygın 1807. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1807. ad ise Renata ismi. SABUTAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1805. Sridhar 1806. Marietta 1807. Renata 1808. Pramod 1809. Suzette isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SABUTAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SABUTAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SABUTAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SABUTAY İsminin Yazılışı:

....--.....--.--.--

Denizcilik Alfabesinde SABUTAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SABUTAY İsminin Barkod Yazılışı:

SABUTAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SABUTAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SABUTAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SABUTAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 6 harfine (abutay) göre sabutay ile Uyumlu İsimler :

Son 5 harfine (butay) göre sabutay ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (utay) göre sabutay ile Uyumlu İsimler :

kutay

Son 3 harfine (tay) göre sabutay ile Uyumlu İsimler :

oktay çağatay atay altay bilgütay

Son 2 harfine (ay) göre sabutay ile Uyumlu İsimler :

tuncay gülay turgay koray tülay nuray ilkay olcay nilay kubilay günay alpay eray güray şenay sunay sevilay giray yıldıray gökay özay atalay feray sonay tugay berkay burkay tunay miray tümay boray ışılay kutlay akay okay orbay baturay dilay esmeray türkay beray simay seray dinçay altınay arbay biray cenkay çetinay emay tanay füzay gökşenay sunday hüray dolakay mutluay muşturay samuray selay setenay sılay alpgiray talay bediray benay bilsay cemay doğanay dolunay erbay ergünay gencay gülsay gülsünay göray kamuray nilkay onay serbay semray tünay uzay oray önay

BAŞ HARFLERİ SABUTAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 6 harfine (sabuta) göre SABUTAY ile Uyumlu İsimler :

İlk 5 harfine (sabut) göre SABUTAY ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (sabu) göre SABUTAY ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (sab) göre SABUTAY ile Uyumlu İsimler :

sabri sabiha sabahattin sabriye sabit sabahat sabire saba

İlk 2 harfine (sa) göre SABUTAY ile Uyumlu İsimler :

salih savaş sami sait sadık samet saim saadet saliha salim sadi safiye sadettin saffet sacit said saime sanem sarper sadullah sakine saniye safa saadettin sadiye saygın sadun saruhan saynur safi samim satı salman sadrettin sakıp salime salise samuray sanlı sara sarp satvet savan sacide saltuk sancar saki sani safire sahra saide saltukhan samiye satılmış saygun saygı

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SABUTAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'sab' ile başlayıp 'tay' ile Biten İsimler :

'sa' ile başlayıp 'ay' ile Biten İsimler :

samuray

's' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

sunay sevilay sonay simay seray sunday selay setenay sılay soley serbay semray

SABUTAY isminin Anlamı

SABUTAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SABUTAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SABUTAY + Anlam" veya "SABUTAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SABUTAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SABUTAY adını oluşturan S, A, B, U, T, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 103:

S
A
B
U
T
A
Y
TOPLAM
22
1
2
25
24
1
28
103

SABUTAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2082. pervin, 2083. rezzan, 2084. sabutay, 2085. tayyar, 2086. tevrat, ... Toplam 23 ismin aritmetik toplamı 103 (Binde 9.3 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

kutlu özgür iskender elifnur ruhsat pervin rezzan tayyar tevrat türkan toros zülfü ergüler cengizhan cevriye gülerdem gülver memnune server taygun vasfiye ömürcan