SALİSE İsim Raporu:

SALİSE Adının Yaygınlığı

SALİSE Türkiye'de en çok kullanılan 1811. isim (... 1809. sakıp, 1810. salime, 1811. salise, 1812. samuray, 1813. sanlı, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı SALİSE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

SALİSE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 20:42 itibariyle yaklaşık 2,702 kişinin isminin SALİSE olduğu ve SALİSE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SALİSE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SALİSE yaşadığını tahmin ediyoruz.

SALİSE Türkiye'nin en yaygın 1811. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1811. ad ise Vishnu ismi. SALİSE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1809. Suzette 1810. Parveen 1811. Vishnu 1812. Lata 1813. Royal isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SALİSE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SALİSE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SALİSE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SALİSE İsminin Yazılışı:

....-.-........

Denizcilik Alfabesinde SALİSE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SALİSE İsminin Barkod Yazılışı:

SALİSE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SALİSE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SALİSE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SALİSE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (alise) göre salise ile Uyumlu İsimler :

halise

Son 4 harfine (lise) göre salise ile Uyumlu İsimler :

melise muhlise

Son 3 harfine (ise) göre salise ile Uyumlu İsimler :

nefise enise munise

Son 2 harfine (se) göre salise ile Uyumlu İsimler :

buse miyase selase

BAŞ HARFLERİ SALİSE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (salis) göre SALİSE ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (sali) göre SALİSE ile Uyumlu İsimler :

salih saliha salim salime

İlk 3 harfine (sal) göre SALİSE ile Uyumlu İsimler :

salman saltuk saltukhan

İlk 2 harfine (sa) göre SALİSE ile Uyumlu İsimler :

savaş sami sait sadık sabri samet saim saadet sadi safiye sadettin sabiha saffet sacit said sabahattin saime sanem sarper sadullah sakine saniye safa sabriye sabit saadettin sadiye saygın sadun saruhan saynur sabahat safi samim satı sabire sabutay sadrettin sakıp samuray sanlı sara sarp satvet savan sacide saba sancar saki sani safire sahra saide samiye satılmış saygun saygı

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SALİSE İLE UYUMLU İSİMLER:

'sa' ile başlayıp 'se' ile Biten İsimler :

's' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

safiye saime sakine saniye simge sabriye sadiye sevde sümeyye sabire salime sebile selase sevgiye sacide safire saide samiye selime selviye semire sevdiye sevinde sine

SALİSE isminin Anlamı

SALİSE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SALİSE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SALİSE + Anlam" veya "SALİSE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SALİSE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SALİSE adını oluşturan S, A, L, İ, S, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 78:

S
A
L
İ
S
E
TOPLAM
22
1
15
12
22
6
78

SALİSE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1354. rasime, 1355. rukan, 1356. salise, 1357. sertaç, 1358. ülfet, ... Toplam 50 ismin aritmetik toplamı 78 (Binde 20.23 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ersin gülay mehmet arkun yücel atılım aygül simden binnaz serin sonel ismail ergün ümit feryal nevim gülin güner tarkan hürcan mazhar memduh mücadele nerime ilgün yener polat rasime rukan sertaç ülfet ilter ilyas şerare aslihan ayşıl birsel güldane hamdiye ecevit miray mücteba nevhan seray serraf seven tanalp yağız yelin