SERTAÇ İsim Raporu:

SERTAÇ Adının Yaygınlığı

SERTAÇ Türkiye'de en çok kullanılan 465. isim (... 463. sezen, 464. selen, 465. sertaç, 466. sevinç, 467. taylan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,103 kişiden birinin adı SERTAÇ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.48.

SERTAÇ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 03:56 itibariyle yaklaşık 43,252 kişinin isminin SERTAÇ olduğu ve SERTAÇ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 571 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SERTAÇ adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 SERTAÇ yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada SERTAÇ sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

SERTAÇ Türkiye'nin en yaygın 465. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 465. ad ise Vijay ismi. SERTAÇ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 463. Shirley 464. Esther 465. Vijay 466. Kristen 467. Greg isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SERTAÇ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SERTAÇ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SERTAÇ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SERTAÇ İsminin Yazılışı:

.....-.-.--.-.

Denizcilik Alfabesinde SERTAÇ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SERTAÇ İsminin Barkod Yazılışı:

SERTAÇ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SERTAÇ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SERTAÇ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SERTAÇ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ertaç) göre sertaç ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (rtaç) göre sertaç ile Uyumlu İsimler :

ortaç

Son 3 harfine (taç) göre sertaç ile Uyumlu İsimler :

aytaç ataç

Son 2 harfine () göre sertaç ile Uyumlu İsimler :

andaç olgaç amaç miraç

BAŞ HARFLERİ SERTAÇ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (serta) göre SERTAÇ ile Uyumlu İsimler :

sertan sertap

İlk 4 harfine (sert) göre SERTAÇ ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ser) göre SERTAÇ ile Uyumlu İsimler :

serdar serkan serap serhat serpil serhan servet sercan serdal sermin sermet seren serra seran serda seray sernur serin serbülent serbay sera serdenur sergül serim serraf server

İlk 2 harfine (se) göre SERTAÇ ile Uyumlu İsimler :

selçuk seda sedat selim sevgi sema semra selin semih selma selda selahattin seher senem seçil sevil sezgin sevda seyhan sezai sefa sevim seval sedef sezen selen sevinç selami seçkin sezer selman selcen semiha sevcan sevilay seyit sebahattin sena selcan sevtap seyfi sebahat seyfullah sezin seza seden sebla sefer selmin selvi seydi seyran sencer seyda seyithan sezgi selah semahat semin sennur sevgül sevin seyrani sevde sever seyfettin seymen sezi sebat sebile seçgin sedanur

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SERTAÇ İLE UYUMLU İSİMLER:

'se' ile başlayıp 'aç' ile Biten İsimler :

's' ile başlayıp 'ç' ile Biten İsimler :

sevinç

SERTAÇ isminin Anlamı

SERTAÇ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SERTAÇ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SERTAÇ + Anlam" veya "SERTAÇ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SERTAÇ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SERTAÇ adını oluşturan S, E, R, T, A, Ç harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 78:

S
E
R
T
A
Ç
TOPLAM
22
6
21
24
1
4
78

SERTAÇ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1355. rukan, 1356. salise, 1357. sertaç, 1358. ülfet, 1359. ilter, ... Toplam 50 ismin aritmetik toplamı 78 (Binde 20.23 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ersin gülay mehmet arkun yücel atılım aygül simden binnaz serin sonel ismail ergün ümit feryal nevim gülin güner tarkan hürcan mazhar memduh mücadele nerime ilgün yener polat rasime rukan salise ülfet ilter ilyas şerare aslihan ayşıl birsel güldane hamdiye ecevit miray mücteba nevhan seray serraf seven tanalp yağız yelin