SEZEN İsim Raporu:

SEZEN Adının Yaygınlığı

SEZEN Türkiye'de en çok kullanılan 463. isim (... 461. naciye, 462. nurhan, 463. sezen, 464. selen, 465. sertaç, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,103 kişiden birinin adı SEZEN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.48.

SEZEN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 27-05-2024 19:10 itibariyle yaklaşık 43,248 kişinin isminin SEZEN olduğu ve SEZEN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 571 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SEZEN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SEZEN yaşadığını tahmin ediyoruz.

SEZEN Türkiye'nin en yaygın 463. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 463. ad ise Shirley ismi. SEZEN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 461. Sylvia 462. Claudia 463. Shirley 464. Esther 465. Vijay isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SEZEN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SEZEN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SEZEN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SEZEN İsminin Yazılışı:

....--...-.

Denizcilik Alfabesinde SEZEN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SEZEN İsminin Barkod Yazılışı:

SEZEN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SEZEN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SEZEN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SEZEN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ezen) göre sezen ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (zen) göre sezen ile Uyumlu İsimler :

özen gözen

Son 2 harfine (en) göre sezen ile Uyumlu İsimler :

figen ceren eren özden ayten nurten gökçen evren ayşen birsen gülten gülşen güven gökmen selen gülden esen gülseren ruşen selcen gülen müzeyyen özgen egemen gülsen alperen gökben özlen gökşen bilgen nursen erden ersen seren deren seden fügen nurşen ruken ülgen şen gülseven ilgen tijen ilksen özben çimen bigen seymen aygen aysen simden berkten elen erşen gülderen gönen oben teksen zeren asen erkmen diren evşen eymen göksen izgen nurben nurden nurseren ruhsen selten seven yasemen fulden ömürden

BAŞ HARFLERİ SEZEN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (seze) göre SEZEN ile Uyumlu İsimler :

sezer sezercan

İlk 3 harfine (sez) göre SEZEN ile Uyumlu İsimler :

sezgin sezai sezin seza sezgi sezi

İlk 2 harfine (se) göre SEZEN ile Uyumlu İsimler :

serdar serkan selçuk seda serap serhat sedat selim serpil sevgi sema semra selin semih selma selda selahattin seher senem seçil sevil sevda seyhan sefa sevim serhan seval sedef selen sertaç sevinç servet selami sercan seçkin selman selcen semiha sevcan sevilay seyit sebahattin sena selcan sevtap seyfi serdal sermin sertan sebahat seyfullah sermet seren seden sebla sefer selmin selvi serra seydi seyran sencer seyda seyithan selah semahat semin sennur seran serda sevgül sevin seyrani seray sernur sevde sever seyfettin seymen serin sebat sebile seçgin sedanur selase selay selehattin selvinaz serbülent sertap setenay sevgiye

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SEZEN İLE UYUMLU İSİMLER:

'se' ile başlayıp 'en' ile Biten İsimler :

selen selcen seren seden seymen selten seven

's' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

serkan sinan süleyman selin selahattin sezgin sultan seyhan serhan sercan seçkin sadettin selman sevcan sebahattin suzan sabahattin selcan sermin sertan sezin saadettin sühan saygın sadun saruhan selmin seyran seyithan semin seran sevin salman seyfettin sülün simden serin sadrettin savan seçgin selehattin sevgün seyhun seylan sorgun soykan suzin sühendan süzgün saltukhan saygun selihan selvin sezercan soydan

SEZEN isminin Anlamı

SEZEN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SEZEN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SEZEN + Anlam" veya "SEZEN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SEZEN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SEZEN adını oluşturan S, E, Z, E, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 80:

S
E
Z
E
N
TOPLAM
22
6
29
6
17
80

SEZEN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1428. zihni, 1429. nezail, 1430. sezen, 1431. refiye, 1432. rizan, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 80 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

uğur alanur ismet aygün aykın bahriye batuhan bedriye birsen cevahir güneş dilşat eyüp hülya gülbin günay gökmen tanju haşmet yurda zihni nezail refiye rizan semahat özkan tezcan yasin istem zuhal bilsay erkmen mehpare mesude metehan perçin nezihe serbay tuğra övgü özder şivan