SEDEF İsim Raporu:

SEDEF Adının Yaygınlığı

SEDEF Türkiye'de en çok kullanılan 460. isim (... 458. ışık, 459. kader, 460. sedef, 461. naciye, 462. nurhan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,103 kişiden birinin adı SEDEF ve ismin yaygınlık oranı binde 0.48.

SEDEF adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 15-06-2024 23:09 itibariyle yaklaşık 43,278 kişinin isminin SEDEF olduğu ve SEDEF isimli kişi sayısının her yıl ortalama 571 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SEDEF isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SEDEF yaşadığını tahmin ediyoruz.

SEDEF Türkiye'nin en yaygın 460. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 460. ad ise Troy ismi. SEDEF adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 458. Kerry 459. Loren 460. Troy 461. Sylvia 462. Claudia isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SEDEF isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SEDEF İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SEDEF İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SEDEF İsminin Yazılışı:

....-.....-.

Denizcilik Alfabesinde SEDEF İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SEDEF İsminin Barkod Yazılışı:

SEDEF ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SEDEF adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SEDEF KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SEDEF İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (edef) göre sedef ile Uyumlu İsimler :

hedef

Son 3 harfine (def) göre sedef ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ef) göre sedef ile Uyumlu İsimler :

şeref eşref müşerref yasef halef

BAŞ HARFLERİ SEDEF İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (sede) göre SEDEF ile Uyumlu İsimler :

seden

İlk 3 harfine (sed) göre SEDEF ile Uyumlu İsimler :

seda sedat sedanur sedar

İlk 2 harfine (se) göre SEDEF ile Uyumlu İsimler :

serdar serkan selçuk serap serhat selim serpil sevgi sema semra selin semih selma selda selahattin seher senem seçil sevil sezgin sevda seyhan sezai sefa sevim serhan seval sezen selen sertaç sevinç servet selami sercan seçkin sezer selman selcen semiha sevcan sevilay seyit sebahattin sena selcan sevtap seyfi serdal sermin sertan sebahat seyfullah sezin sermet seren seza sebla sefer selmin selvi serra seydi seyran sencer seyda seyithan sezgi selah semahat semin sennur seran serda sevgül sevin seyrani seray sernur sevde sever seyfettin seymen serin sezi sebat sebile seçgin selase selay selehattin selvinaz serbülent sertap setenay sevgiye

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SEDEF İLE UYUMLU İSİMLER:

'se' ile başlayıp 'ef' ile Biten İsimler :

's' ile başlayıp 'f' ile Biten İsimler :

serraf

SEDEF isminin Anlamı

SEDEF Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SEDEF isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SEDEF + Anlam" veya "SEDEF isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SEDEF ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SEDEF adını oluşturan S, E, D, E, F harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 46:

S
E
D
E
F
TOPLAM
22
6
5
6
7
46

SEDEF ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 211. refi, 212. liana, 213. sedef, 214. naim, 215. nami, ... Toplam 24 ismin aritmetik toplamı 46 (Binde 9.71 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bedri şafak bahri çağrı ecmel refi liana naim nami necibe olgaç sebla sena iclal şen amber asen bedir çağkan dilge harbi nadide saide