SEDA İsim Raporu:

SEDA Adının Yaygınlığı

SEDA Türkiye'de en çok kullanılan 66. isim (... 64. çiğdem, 65. erdal, 66. seda, 67. ayşegül, 68. yasemin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 387 kişiden birinin adı SEDA ve ismin yaygınlık oranı binde 2.58.

SEDA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 02:23 itibariyle yaklaşık 232,479 kişinin isminin SEDA olduğu ve SEDA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 3067 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SEDA isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SEDA yaşadığını tahmin ediyoruz.

SEDA Türkiye'nin en yaygın 66. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 66. ad ise Walter ismi. SEDA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 64. Keith 65. Karen 66. Walter 67. Jennifer 68. Carl isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SEDA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SEDA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SEDA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SEDA İsminin Yazılışı:

....-...-

Denizcilik Alfabesinde SEDA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SEDA İsminin Barkod Yazılışı:

SEDA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SEDA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SEDA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

sedat gülseda sedanur sedar

SON HARFLERİ SEDA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (eda) göre seda ile Uyumlu İsimler :

eda

Son 2 harfine (da) göre seda ile Uyumlu İsimler :

funda selda ferda ceyda arda şeyda sevda yelda nida melda verda seyda nilda yurda serda süveyda anda aysuda erda gülhüda ilayda

BAŞ HARFLERİ SEDA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (sed) göre SEDA ile Uyumlu İsimler :

sedat sedef seden sedanur sedar

İlk 2 harfine (se) göre SEDA ile Uyumlu İsimler :

serdar serkan selçuk serap serhat selim serpil sevgi sema semra selin semih selma selda selahattin seher senem seçil sevil sezgin sevda seyhan sezai sefa sevim serhan seval sezen selen sertaç sevinç servet selami sercan seçkin sezer selman selcen semiha sevcan sevilay seyit sebahattin sena selcan sevtap seyfi serdal sermin sertan sebahat seyfullah sezin sermet seren seza sebla sefer selmin selvi serra seydi seyran sencer seyda seyithan sezgi selah semahat semin sennur seran serda sevgül sevin seyrani seray sernur sevde sever seyfettin seymen serin sezi sebat sebile seçgin selase selay selehattin selvinaz serbülent sertap setenay sevgiye

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SEDA İLE UYUMLU İSİMLER:

's' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

sema semra selma selda sevda suna sefa süha saliha süreyya sabiha semiha sena safa sıdıka süheyla sıla sina seza sebla serra seyda serda süveyda simla sümeyra sara seyla saba sahra sebila sera seyma

SEDA isminin Anlamı

SEDA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SEDA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SEDA + Anlam" veya "SEDA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SEDA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SEDA adını oluşturan S, E, D, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 34:

S
E
D
A
TOPLAM
22
6
5
1
34

SEDA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 53. ayça, 54. behiç, 55. seda, 56. hedef, 57. şah, ... Toplam 8 ismin aritmetik toplamı 34 (Binde 3.24 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

faik akif ayça behiç hedef şah belde