SELMA İsim Raporu:

SELMA Adının Yaygınlığı

SELMA Türkiye'de en çok kullanılan 196. isim (... 194. fırat, 195. harun, 196. selma, 197. irfan, 198. sami, ...). Ülkemizde yaklaşık her 866 kişiden birinin adı SELMA ve ismin yaygınlık oranı binde 1.15.

SELMA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 11:47 itibariyle yaklaşık 103,794 kişinin isminin SELMA olduğu ve SELMA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1367 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SELMA isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SELMA yaşadığını tahmin ediyoruz.

SELMA Türkiye'nin en yaygın 196. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 196. ad ise Angela ismi. SELMA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 194. Stephanie 195. Hugh 196. Angela 197. Neal 198. Debra isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SELMA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SELMA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SELMA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SELMA İsminin Yazılışı:

.....-..--.-

Denizcilik Alfabesinde SELMA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SELMA İsminin Barkod Yazılışı:

SELMA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SELMA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SELMA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

selman selmani

SON HARFLERİ SELMA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (elma) göre selma ile Uyumlu İsimler :

belma

Son 3 harfine (lma) göre selma ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ma) göre selma ile Uyumlu İsimler :

fatma sema esma şeyma cuma nesma seyma

BAŞ HARFLERİ SELMA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (selm) göre SELMA ile Uyumlu İsimler :

selman selmin selmani

İlk 3 harfine (sel) göre SELMA ile Uyumlu İsimler :

selçuk selim selin selda selahattin selen selami selcen selcan selvi selah selase selay selehattin selvinaz selam selihan selime selten selver selvin selviye seliz

İlk 2 harfine (se) göre SELMA ile Uyumlu İsimler :

serdar serkan seda serap serhat sedat serpil sevgi sema semra semih seher senem seçil sevil sezgin sevda seyhan sezai sefa sevim serhan seval sedef sezen sertaç sevinç servet sercan seçkin sezer semiha sevcan sevilay seyit sebahattin sena sevtap seyfi serdal sermin sertan sebahat seyfullah sezin sermet seren seza seden sebla sefer serra seydi seyran sencer seyda seyithan sezgi semahat semin sennur seran serda sevgül sevin seyrani seray sernur sevde sever seyfettin seymen serin sezi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SELMA İLE UYUMLU İSİMLER:

'se' ile başlayıp 'ma' ile Biten İsimler :

sema seyma

's' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

seda semra selda sevda suna sefa süha saliha süreyya sabiha semiha sena safa sıdıka süheyla sıla sina seza sebla serra seyda serda süveyda simla sümeyra sara seyla saba sahra sebila sera

SELMA isminin Anlamı

SELMA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SELMA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SELMA + Anlam" veya "SELMA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SELMA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SELMA adını oluşturan S, E, L, M, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 60:

S
E
L
M
A
TOPLAM
22
6
15
16
1
60

SELMA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 640. rahmi, 641. refik, 642. selma, 643. veli, 644. verda, ... Toplam 48 ismin aritmetik toplamı 60 (Binde 19.42 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

salih vakıf afşin demir engin ataman erol aygen ışıl belgin beste bilgen cebrail dilhan dudu mahir elmas erinç gamze ganime gülde halime halis helin öncel meliha meram nasibe okhan onat rahmi refik veli verda incila nagehan selam buhara cankat erdim çisem civan doğhan emsal gediz kaside lerna