SELİZ İsim Raporu:

SELİZ Adının Yaygınlığı

SELİZ Türkiye'de en çok kullanılan 2415. isim (... 2413. yetiş, 2414. yetişhan, 2415. seliz, 2416. aydoğ, 2417. batu, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı SELİZ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

SELİZ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 16-06-2024 00:07 itibariyle yaklaşık 2,704 kişinin isminin SELİZ olduğu ve SELİZ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SELİZ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SELİZ yaşadığını tahmin ediyoruz.

SELİZ Türkiye'nin en yaygın 2415. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2415. ad ise Enoch ismi. SELİZ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2413. Lev 2414. Kyaw 2415. Enoch 2416. Titus 2417. Hermann isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SELİZ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SELİZ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SELİZ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SELİZ İsminin Yazılışı:

.....-....--..

Denizcilik Alfabesinde SELİZ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SELİZ İsminin Barkod Yazılışı:

SELİZ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SELİZ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SELİZ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SELİZ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (eliz) göre seliz ile Uyumlu İsimler :

yeliz

Son 3 harfine (liz) göre seliz ile Uyumlu İsimler :

filiz güliz gülfiliz

Son 2 harfine (iz) göre seliz ile Uyumlu İsimler :

deniz cengiz aziz ediz şeniz güniz nafiz ramiz abdülaziz türkiz erdeniz gediz nergiz aytemiz nevhiz mübariz nurdeniz öniz

BAŞ HARFLERİ SELİZ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (seli) göre SELİZ ile Uyumlu İsimler :

selim selin selihan selime

İlk 3 harfine (sel) göre SELİZ ile Uyumlu İsimler :

selçuk selma selda selahattin selen selami selman selcen selcan selmin selvi selah selase selay selehattin selvinaz selam selmani selten selver selvin selviye

İlk 2 harfine (se) göre SELİZ ile Uyumlu İsimler :

serdar serkan seda serap serhat sedat serpil sevgi sema semra semih seher senem seçil sevil sezgin sevda seyhan sezai sefa sevim serhan seval sedef sezen sertaç sevinç servet sercan seçkin sezer semiha sevcan sevilay seyit sebahattin sena sevtap seyfi serdal sermin sertan sebahat seyfullah sezin sermet seren seza seden sebla sefer serra seydi seyran sencer seyda seyithan sezgi semahat semin sennur seran serda sevgül sevin seyrani seray sernur sevde sever seyfettin seymen serin sezi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SELİZ İLE UYUMLU İSİMLER:

'se' ile başlayıp 'iz' ile Biten İsimler :

's' ile başlayıp 'z' ile Biten İsimler :

solmaz sönmez selvinaz

SELİZ isminin Anlamı

SELİZ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SELİZ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SELİZ + Anlam" veya "SELİZ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SELİZ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SELİZ adını oluşturan S, E, L, İ, Z harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 84:

S
E
L
İ
Z
TOPLAM
22
6
15
12
29
84

SELİZ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1579. kutcan, 1580. semavi, 1581. seliz, 1582. zeycan, 1583. oktay, ... Toplam 35 ismin aritmetik toplamı 84 (Binde 14.16 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

abuzer remzi göksel birgül cankut cemşit cihangir fikret güven görkem lütfi sezer hayyam himmet serhat seyhan güray nurcan panur sevin soner sulhi ümmü bavver elnur gülbahar günol gökberk hakdiler hasret yasir kutcan semavi zeycan