HAYYAM İsim Raporu:

HAYYAM Adının Yaygınlığı

HAYYAM Türkiye'de en çok kullanılan 1669. isim (... 1667. hayim, 1668. hayrünisa, 1669. hayyam, 1670. hedef, 1671. hülagü, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı HAYYAM ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

HAYYAM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 07:56 itibariyle yaklaşık 2,702 kişinin isminin HAYYAM olduğu ve HAYYAM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

HAYYAM isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda HAYYAM yaşadığını tahmin ediyoruz.

HAYYAM Türkiye'nin en yaygın 1669. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1669. ad ise Arlen ismi. HAYYAM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1667. Hillel 1668. Abram 1669. Arlen 1670. Kenji 1671. Green isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

HAYYAM isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde HAYYAM İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde HAYYAM İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde HAYYAM İsminin Yazılışı:

.....--.---.--.---

Denizcilik Alfabesinde HAYYAM İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

HAYYAM İsminin Barkod Yazılışı:

HAYYAM ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(HAYYAM adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

HAYYAM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ HAYYAM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ayyam) göre hayyam ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (yyam) göre hayyam ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (yam) göre hayyam ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (am) göre hayyam ile Uyumlu İsimler :

bayram islam bessam gülendam meram ilham selam behram deham ikram imam

BAŞ HARFLERİ HAYYAM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (hayya) göre HAYYAM ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (hayy) göre HAYYAM ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (hay) göre HAYYAM ile Uyumlu İsimler :

haydar hayrettin hayri hayati hayriye hayrullah hayrünnisa hayim hayrünisa hayal hayat

İlk 2 harfine (ha) göre HAYYAM ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan halil hatice haluk hande harun hakkı halit handan hamdi hamit havva hacer hacı halis hamza hanife hale halime halim habib haldun halide hamide haşmet habibe hafize hanifi haşim hami han hazal halise hamiyet habip hadi hamdullah hasibe hatem hakim hasret habibullah habil hakikat halenur hamidiye hare havvanur hakdiler hakkan haki halef hamdiye hanım harbi hatime hatun hanefi hasip

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ HAYYAM İLE UYUMLU İSİMLER:

'ha' ile başlayıp 'am' ile Biten İsimler :

'h' ile başlayıp 'm' ile Biten İsimler :

halim haşim hatem hürrem hakim hayim hanım

HAYYAM isminin Anlamı

HAYYAM Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size HAYYAM isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "HAYYAM + Anlam" veya "HAYYAM isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
HAYYAM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

HAYYAM adını oluşturan H, A, Y, Y, A, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 84:

H
A
Y
Y
A
M
TOPLAM
10
1
28
28
1
16
84

HAYYAM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1558. lütfi, 1559. sezer, 1560. hayyam, 1561. himmet, 1562. serhat, ... Toplam 35 ismin aritmetik toplamı 84 (Binde 14.16 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

abuzer remzi göksel birgül cankut cemşit cihangir fikret güven görkem lütfi sezer himmet serhat seyhan güray nurcan panur sevin soner sulhi ümmü bavver elnur gülbahar günol gökberk hakdiler hasret yasir kutcan semavi seliz zeycan