HABİB İsim Raporu:

HABİB Adının Yaygınlığı

HABİB Türkiye'de en çok kullanılan 647. isim (... 645. gazi, 646. güliz, 647. habib, 648. haldun, 649. hüsamettin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 3,681 kişiden birinin adı HABİB ve ismin yaygınlık oranı binde 0.27.

HABİB adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 11:32 itibariyle yaklaşık 24,369 kişinin isminin HABİB olduğu ve HABİB isimli kişi sayısının her yıl ortalama 321 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

HABİB adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 109.65 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 38,004 HABİB yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada HABİB sayısı her yıl 288 kişi artıyor.

HABİB Türkiye'nin en yaygın 647. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 647. ad ise Hubert ismi. HABİB adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 645. Carole 646. Cristina 647. Hubert 648. Anton 649. Satish isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

HABİB isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde HABİB İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde HABİB İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde HABİB İsminin Yazılışı:

.....--.....-...

Denizcilik Alfabesinde HABİB İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

HABİB İsminin Barkod Yazılışı:

HABİB ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(HABİB adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

HABİB KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

habibe habibullah

SON HARFLERİ HABİB İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (abib) göre habib ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (bib) göre habib ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ib) göre habib ile Uyumlu İsimler :

BAŞ HARFLERİ HABİB İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (habi) göre HABİB ile Uyumlu İsimler :

habibe habip habibullah habil

İlk 3 harfine (hab) göre HABİB ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ha) göre HABİB ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan halil hatice haluk hande harun hakkı halit handan hamdi haydar hamit havva hacer hayrettin hacı halis hayri hayati hamza hanife hayriye hale halime halim haldun halide hamide haşmet hafize hanifi haşim hami han hayrullah hazal halise hamiyet hadi hamdullah hasibe hatem hayrünnisa hakim hasret hakikat halenur hamidiye hare havvanur hayim hayrünisa hayyam hakdiler hakkan haki halef hamdiye hanım harbi hatime hatun hayal hanefi hasip hayat

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ HABİB İLE UYUMLU İSİMLER:

'ha' ile başlayıp 'ib' ile Biten İsimler :

'h' ile başlayıp 'b' ile Biten İsimler :

HABİB isminin Anlamı

HABİB Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size HABİB isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "HABİB + Anlam" veya "HABİB isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
HABİB ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

HABİB adını oluşturan H, A, B, İ, B harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 27:

H
A
B
İ
B
TOPLAM
10
1
2
12
2
27

HABİB ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 23. bedia, 24. saba, 25. habib, 26. abbas, 27. adem, ... Toplam 1 ismin aritmetik toplamı 27 (Binde 0.4 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :