GÜLİZ İsim Raporu:

GÜLİZ Adının Yaygınlığı

GÜLİZ Türkiye'de en çok kullanılan 646. isim (... 644. güney, 645. gazi, 646. güliz, 647. habib, 648. haldun, ...). Ülkemizde yaklaşık her 3,681 kişiden birinin adı GÜLİZ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.27.

GÜLİZ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 14:32 itibariyle yaklaşık 24,292 kişinin isminin GÜLİZ olduğu ve GÜLİZ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 321 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÜLİZ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda GÜLİZ yaşadığını tahmin ediyoruz.

GÜLİZ Türkiye'nin en yaygın 646. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 646. ad ise Cristina ismi. GÜLİZ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 644. Lucy 645. Carole 646. Cristina 647. Hubert 648. Anton isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÜLİZ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÜLİZ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÜLİZ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÜLİZ İsminin Yazılışı:

--...-.-....--..

Denizcilik Alfabesinde GÜLİZ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÜLİZ İsminin Barkod Yazılışı:

GÜLİZ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÜLİZ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÜLİZ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

gülizar

SON HARFLERİ GÜLİZ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (üliz) göre güliz ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (liz) göre güliz ile Uyumlu İsimler :

filiz yeliz gülfiliz seliz

Son 2 harfine (iz) göre güliz ile Uyumlu İsimler :

deniz cengiz aziz ediz şeniz güniz nafiz ramiz abdülaziz türkiz erdeniz gediz nergiz aytemiz nevhiz mübariz nurdeniz öniz

BAŞ HARFLERİ GÜLİZ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (güli) göre GÜLİZ ile Uyumlu İsimler :

gülistan gülin gülizar

İlk 3 harfine (gül) göre GÜLİZ ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülşah gülçin güler gülcan gülten gülşen gültekin gülden gülsüm gülseren gülhan gülen gülgün gülnur gülbin gülsen gülsün gülnihal güldal güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven gülce gülseda gülde gülderen gülendam gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gültürk gülüçağ gülüm gülzade gülhal güllü gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis gülhüda gülperi gülru gülsay gülsefa gülsünay gülter gülver gülümser gülözgür gülbanu gülün

İlk 2 harfine () göre GÜLİZ ile Uyumlu İsimler :

gürkan gürsel gürhan günay güven güneş güçlü günseli güray güzin gürol güney güner güngör güzide gürcan gündüz güniz gün günhan günsel gürbüz gürel günnur güvenç gümrah gürsan günhal güralp gürler gürsal gürsoy

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜLİZ İLE UYUMLU İSİMLER:

'gü' ile başlayıp 'iz' ile Biten İsimler :

güniz gülfiliz

'g' ile başlayıp 'z' ile Biten İsimler :

gündüz gürbüz gediz gülbeyaz

GÜLİZ isminin Anlamı

GÜLİZ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÜLİZ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÜLİZ + Anlam" veya "GÜLİZ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÜLİZ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜLİZ adını oluşturan G, Ü, L, İ, Z harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 90:

G
Ü
L
İ
Z
TOPLAM
8
26
15
12
29
90

GÜLİZ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1749. erkut, 1750. ferruh, 1751. güliz, 1752. gülzade, 1753. hamidiye, ... Toplam 38 ismin aritmetik toplamı 90 (Binde 15.37 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bülent berkten billur tevfik erkut ferruh gülzade hamidiye hürol kürşad mebruke mefkür neriman nurer simavi sürel taşkın tuncel umut yeliz ilnur israfil güllü berceste dövran eylül gazanfer kerimcan mahsum mevzi mirşan munip selten buğrakan ilkgül zekayi özüm