ÖZÜM İsim Raporu:

ÖZÜM Adının Yaygınlığı

ÖZÜM Türkiye'de en çok kullanılan 1475. isim (... 1473. yurdagül, 1474. zişan, 1475. özüm, 1476. şekip, 1477. lütfullah, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı ÖZÜM ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

ÖZÜM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 15-06-2024 22:44 itibariyle yaklaşık 6,311 kişinin isminin ÖZÜM olduğu ve ÖZÜM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ÖZÜM isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ÖZÜM yaşadığını tahmin ediyoruz.

ÖZÜM Türkiye'nin en yaygın 1475. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1475. ad ise Juanita ismi. ÖZÜM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1473. Magdy 1474. Delia 1475. Juanita 1476. Archie 1477. Klaus isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ÖZÜM isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ÖZÜM İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ÖZÜM İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ÖZÜM İsminin Yazılışı:

-----....---

Denizcilik Alfabesinde ÖZÜM İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ÖZÜM İsminin Barkod Yazılışı:

ÖZÜM ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ÖZÜM adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ÖZÜM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ÖZÜM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (züm) göre özüm ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (üm) göre özüm ile Uyumlu İsimler :

begüm gülsüm müslüm gülüm ömrüm ülküm

BAŞ HARFLERİ ÖZÜM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (özü) göre ÖZÜM ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (öz) göre ÖZÜM ile Uyumlu İsimler :

özlem özgür özge özcan özkan özden öznur özgül özer özgen özay özgün özdemir özhan özlen öztürk özgü özben özen öztekin özbil özger özal özde özdem özder özenç özgecan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ÖZÜM İLE UYUMLU İSİMLER:

'ö' ile başlayıp 'm' ile Biten İsimler :

özlem ömrüm önem özdem

ÖZÜM isminin Anlamı

ÖZÜM Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ÖZÜM isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ÖZÜM + Anlam" veya "ÖZÜM isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ÖZÜM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ÖZÜM adını oluşturan Ö, Z, Ü, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 90:

Ö
Z
Ü
M
TOPLAM
19
29
26
16
90

ÖZÜM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1780. ilkgül, 1781. zekayi, 1782. özüm, 1783. bahattin, 1784. burkay, ... Toplam 38 ismin aritmetik toplamı 90 (Binde 15.37 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bülent berkten billur tevfik erkut ferruh güliz gülzade hamidiye hürol kürşad mebruke mefkür neriman nurer simavi sürel taşkın tuncel umut yeliz ilnur israfil güllü berceste dövran eylül gazanfer kerimcan mahsum mevzi mirşan munip selten buğrakan ilkgül zekayi