ÖZAL İsim Raporu:

ÖZAL Adının Yaygınlığı

ÖZAL Türkiye'de en çok kullanılan 2253. isim (... 2251. muratcan, 2252. perçin, 2253. özal, 2254. muteber, 2255. mübariz, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı ÖZAL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

ÖZAL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 10:22 itibariyle yaklaşık 2,707 kişinin isminin ÖZAL olduğu ve ÖZAL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ÖZAL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ÖZAL yaşadığını tahmin ediyoruz.

ÖZAL Türkiye'nin en yaygın 2253. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2253. ad ise Niranjan ismi. ÖZAL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2251. Maury 2252. Rupert 2253. Niranjan 2254. Carmel 2255. Pete isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ÖZAL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ÖZAL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ÖZAL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ÖZAL İsminin Yazılışı:

-----...-.-..

Denizcilik Alfabesinde ÖZAL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ÖZAL İsminin Barkod Yazılışı:

ÖZAL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ÖZAL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ÖZAL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ÖZAL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (zal) göre özal ile Uyumlu İsimler :

hazal

Son 2 harfine (al) göre özal ile Uyumlu İsimler :

kemal erdal hilal cemal meral nihal celal ünal bilal zuhal seval ünsal vural köksal zühal serdal iclal feryal gülnihal birdal oryal koral zelal ikbal önal güldal göksal heval zülal eftal emsal erkal yenal benal cevval delal eksal günhal gürsal kutsal gülhal ersal faysal nural nurkal soysal günal şevval şimal battal bermal neval hayal kartal inal eflal oral sidal itidal yurdal zeynal zümral nidal

BAŞ HARFLERİ ÖZAL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (öza) göre ÖZAL ile Uyumlu İsimler :

özay

İlk 2 harfine (öz) göre ÖZAL ile Uyumlu İsimler :

özlem özgür özge özcan özkan özden öznur özgül özer özgen özgün özdemir özhan özlen öztürk özgü özben özen öztekin özüm özbil özger özde özdem özder özenç özgecan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ÖZAL İLE UYUMLU İSİMLER:

'ö' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

özgül önal öncel özbil ödül övül

ÖZAL isminin Anlamı

ÖZAL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ÖZAL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ÖZAL + Anlam" veya "ÖZAL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ÖZAL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ÖZAL adını oluşturan Ö, Z, A, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 64:

Ö
Z
A
L
TOPLAM
19
29
1
15
64

ÖZAL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 811. canberk, 812. ikram, 813. özal, 814. nayıf, 815. hayat, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 64 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

zafer nahit nihat kübra azime behiye besime beyhan beşir biray bükem cansel hicran ergin esti fügen fırat rıfat ulaş ılgaz kamile kasım lut musa nuhi runa sabire sarp selcan simge sıdıka yasef izbel arkın birdane canberk ikram nayıf hayat onay rebiş refet