ZAFER İsim Raporu:

ZAFER Adının Yaygınlığı

ZAFER Türkiye'de en çok kullanılan 48. isim (... 46. emine, 47. hülya, 48. zafer, 49. mahmut, 50. abdullah, ...). Ülkemizde yaklaşık her 335 kişiden birinin adı ZAFER ve ismin yaygınlık oranı binde 2.99.

ZAFER adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 06:56 itibariyle yaklaşık 269,649 kişinin isminin ZAFER olduğu ve ZAFER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 3554 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ZAFER isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ZAFER yaşadığını tahmin ediyoruz.

ZAFER Türkiye'nin en yaygın 48. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 48. ad ise Arthur ismi. ZAFER adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 46. Henry 47. Gary 48. Arthur 49. Francis 50. Martin isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ZAFER isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ZAFER İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ZAFER İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ZAFER İsminin Yazılışı:

--...-..-...-.

Denizcilik Alfabesinde ZAFER İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ZAFER İsminin Barkod Yazılışı:

ZAFER ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ZAFER adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ZAFER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ZAFER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (afer) göre zafer ile Uyumlu İsimler :

cafer

Son 3 harfine (fer) göre zafer ile Uyumlu İsimler :

muzaffer nilüfer ayfer sefer gazanfer gülfer günfer nefer nurfer zülfer

Son 2 harfine (er) göre zafer ile Uyumlu İsimler :

ömer alper ilker önder taner tamer ender soner seher muammer eser güler hacer caner tuncer enver kader sezer dinçer münevver özer yener türker iskender güner öner sarper bihter tümer kamer yeter ahter dilaver kevser sümer ilter şener cevher tanzer ülker müyesser sencer abuzer bayer eşber cenker dilber ejder güleser gülser kunter merter nurer taciser yurdaer çiler mukadder sever artuner aşer efser ekber göçer süer gürler göker lider mehser dönger müzekker naser nurper olguner peker peyker ziver özger şanver ergüler amber bavver bener berker candeğer değer diler erdener güher gülender

BAŞ HARFLERİ ZAFER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (zafe) göre ZAFER ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (zaf) göre ZAFER ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (za) göre ZAFER ile Uyumlu İsimler :

zahide zaim zahir zahid

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ZAFER İLE UYUMLU İSİMLER:

'za' ile başlayıp 'er' ile Biten İsimler :

'z' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

zinnur zübeyir zülfikar zahir ziver züheyr zülfer

ZAFER isminin Anlamı

ZAFER Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ZAFER isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ZAFER + Anlam" veya "ZAFER isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ZAFER ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ZAFER adını oluşturan Z, A, F, E, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 64:

Z
A
F
E
R
TOPLAM
29
1
7
6
21
64

ZAFER ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 774. rudi, 775. zahide, 776. zafer, 777. nahit, 778. nihat, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 64 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nahit nihat kübra azime behiye besime beyhan beşir biray bükem cansel hicran ergin esti fügen fırat rıfat ulaş ılgaz kamile kasım lut musa nuhi runa sabire sarp selcan simge sıdıka yasef izbel arkın birdane canberk ikram özal nayıf hayat onay rebiş refet