ESER İsim Raporu:

ESER Adının Yaygınlığı

ESER Türkiye'de en çok kullanılan 336. isim (... 334. ceyda, 335. elvan, 336. eser, 337. kubilay, 338. nurcan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,402 kişiden birinin adı ESER ve ismin yaygınlık oranı binde 0.71.

ESER adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 17-06-2024 17:15 itibariyle yaklaşık 64,020 kişinin isminin ESER olduğu ve ESER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 844 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ESER adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 4.27 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,480 ESER yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ESER sayısı her yıl 11 kişi artıyor.

ESER Türkiye'nin en yaygın 336. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 336. ad ise Emily ismi. ESER adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 334. Mohamed 335. Perry 336. Emily 337. Lance 338. Isaac isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ESER isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ESER İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ESER İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ESER İsminin Yazılışı:

......-.

Denizcilik Alfabesinde ESER İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ESER İsminin Barkod Yazılışı:

ESER ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ESER adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ESER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

güleser

SON HARFLERİ ESER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (ser) göre eser ile Uyumlu İsimler :

kevser müyesser gülser taciser efser mehser naser gülümser

Son 2 harfine (er) göre eser ile Uyumlu İsimler :

ömer alper zafer ilker önder taner tamer ender muzaffer soner nilüfer seher ayfer muammer güler hacer cafer caner tuncer enver kader sezer dinçer münevver özer yener türker iskender güner öner sarper bihter tümer kamer yeter ahter dilaver sümer ilter şener cevher tanzer sefer ülker sencer abuzer bayer eşber cenker dilber ejder kunter merter nurer yurdaer çiler mukadder sever artuner aşer ekber göçer süer gürler göker lider dönger müzekker nurper olguner peker peyker ziver özger şanver ergüler amber bavver bener berker candeğer değer diler erdener gazanfer güher gülender gülfer gülter gülver günfer hakdiler

BAŞ HARFLERİ ESER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (ese) göre ESER ile Uyumlu İsimler :

esen esengül

İlk 2 harfine (es) göre ESER ile Uyumlu İsimler :

esra esin esat esma esme esmeray esti esmahan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ESER İLE UYUMLU İSİMLER:

'e' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

ender enver emir ebubekir eşber ejder elifnur efser ekber ergüler elnur emür ensar erdener

ESER isminin Anlamı

ESER Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ESER isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ESER + Anlam" veya "ESER isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ESER ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ESER adını oluşturan E, S, E, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 55:

E
S
E
R
TOPLAM
6
22
6
21
55

ESER ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 441. erden, 442. erhan, 443. eser, 444. ezgi, 445. ilhan, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 55 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nihal bekir buse deren dilara kenan emir ender erden erhan ezgi ilhan funda lora sebat serda yelda irem şahap açelya azat benian berki çimen erim hanım hayal leman oral sedar rehan sahra sidal