İLKER İsim Raporu:

İLKER Adının Yaygınlığı

İLKER Türkiye'de en çok kullanılan 98. isim (... 96. mesut, 97. selim, 98. ilker, 99. suat, 100. adem, ...). Ülkemizde yaklaşık her 526 kişiden birinin adı İLKER ve ismin yaygınlık oranı binde 1.9.

İLKER adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 16-06-2024 00:23 itibariyle yaklaşık 171,310 kişinin isminin İLKER olduğu ve İLKER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 2258 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

İLKER isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda İLKER yaşadığını tahmin ediyoruz.

İLKER Türkiye'nin en yaygın 98. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 98. ad ise Lewis ismi. İLKER adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 96. Vincent 97. Kumar 98. Lewis 99. Bernard 100. Carol isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

İLKER isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde İLKER İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde İLKER İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde İLKER İsminin Yazılışı:

...-..-.-..-.

Denizcilik Alfabesinde İLKER İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

İLKER İsminin Barkod Yazılışı:

İLKER ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(İLKER adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

İLKER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ İLKER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (lker) göre ilker ile Uyumlu İsimler :

ülker

Son 3 harfine (ker) göre ilker ile Uyumlu İsimler :

türker cenker göker müzekker peker peyker berker

Son 2 harfine (er) göre ilker ile Uyumlu İsimler :

ömer alper zafer önder taner tamer ender muzaffer soner nilüfer seher ayfer muammer eser güler hacer cafer caner tuncer enver kader sezer dinçer münevver özer yener iskender güner öner sarper bihter tümer kamer yeter ahter dilaver kevser sümer ilter şener cevher tanzer sefer müyesser sencer abuzer bayer eşber dilber ejder güleser gülser kunter merter nurer taciser yurdaer çiler mukadder sever artuner aşer efser ekber göçer süer gürler lider mehser dönger naser nurper olguner ziver özger şanver ergüler amber bavver bener candeğer değer diler erdener gazanfer güher gülender gülfer gülter gülver gülümser günfer

BAŞ HARFLERİ İLKER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (ilke) göre İLKER ile Uyumlu İsimler :

ilke

İlk 3 harfine (ilk) göre İLKER ile Uyumlu İsimler :

ilknur ilkay ilkin ilksen ilkşan ilkan ilkkan ilkgün ilkgül

İlk 2 harfine (il) göre İLKER ile Uyumlu İsimler :

ilhan ilyas ilhami ilter ilgen ilgün ilham ilnur ilteriş ilayda ildar ilşah

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ İLKER İLE UYUMLU İSİMLER:

'il' ile başlayıp 'er' ile Biten İsimler :

ilter

'i' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

ilknur iskender ilnur ildar

İLKER isminin Anlamı

İLKER Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size İLKER isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "İLKER + Anlam" veya "İLKER isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
İLKER ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

İLKER adını oluşturan İ, L, K, E, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 68:

İ
L
K
E
R
TOPLAM
12
15
14
6
21
68

İLKER ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 954. feragat, 955. göker, 956. ilker, 957. hıfzı, 958. önder, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 68 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tahir tamer gökçen atilla bernar birol çağatay faruk feragat göker hıfzı önder erşan sıddık murad narin neşem oruç raşide ruhi sakıp savan tanıl tibet tuğçe yahya cansu candeğer huri ortaç oray şemsa şilan