İLKAY İsim Raporu:

İLKAY Adının Yaygınlığı

İLKAY Türkiye'de en çok kullanılan 258. isim (... 256. seher, 257. özkan, 258. ilkay, 259. melih, 260. özden, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,052 kişiden birinin adı İLKAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.95.

İLKAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 20:44 itibariyle yaklaşık 85,577 kişinin isminin İLKAY olduğu ve İLKAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1129 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

İLKAY isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda İLKAY yaşadığını tahmin ediyoruz.

İLKAY Türkiye'nin en yaygın 258. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 258. ad ise Nicole ismi. İLKAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 256. Gilbert 257. Owen 258. Nicole 259. Eduardo 260. Jeanne isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

İLKAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde İLKAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde İLKAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde İLKAY İsminin Yazılışı:

...-..-.-.--.--

Denizcilik Alfabesinde İLKAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

İLKAY İsminin Barkod Yazılışı:

İLKAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(İLKAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

İLKAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

nilkay

SON HARFLERİ İLKAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (lkay) göre ilkay ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (kay) göre ilkay ile Uyumlu İsimler :

gökay berkay burkay akay okay türkay cenkay dolakay

Son 2 harfine (ay) göre ilkay ile Uyumlu İsimler :

tuncay gülay turgay oktay koray tülay nuray olcay nilay kubilay günay alpay eray çağatay güray şenay sunay sevilay giray yıldıray özay atalay feray atay sonay tugay tunay miray tümay altay boray ışılay kutlay orbay baturay dilay esmeray beray simay seray dinçay altınay arbay biray çetinay emay tanay füzay gökşenay sunday hüray mutluay muşturay sabutay samuray selay setenay sılay alpgiray talay bediray benay bilgütay bilsay cemay doğanay dolunay erbay ergünay gencay gülsay gülsünay göray kamuray kutay onay serbay semray tünay uzay oray önay

BAŞ HARFLERİ İLKAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (ilka) göre İLKAY ile Uyumlu İsimler :

ilkan

İlk 3 harfine (ilk) göre İLKAY ile Uyumlu İsimler :

ilker ilknur ilke ilkin ilksen ilkşan ilkkan ilkgün ilkgül

İlk 2 harfine (il) göre İLKAY ile Uyumlu İsimler :

ilhan ilyas ilhami ilter ilgen ilgün ilham ilnur ilteriş ilayda ildar ilşah

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ İLKAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'il' ile başlayıp 'ay' ile Biten İsimler :

'i' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

İLKAY isminin Anlamı

İLKAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size İLKAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "İLKAY + Anlam" veya "İLKAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
İLKAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

İLKAY adını oluşturan İ, L, K, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 70:

İ
L
K
A
Y
TOPLAM
12
15
14
1
28
70

İLKAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1050. sercan, 1051. tunç, 1052. ilkay, 1053. ilkin, 1054. aslıcan, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 70 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

giray vahip atalay pınar bektaş belkıs boray ceylan emrecan erberk erkin ersel ferit fuldan gülcan güldal gökay şebnem maruf sezai ziya nefise nişan pelin petek sadun serap sercan tunç ilkin aslıcan berker ercihan borahan kerami mikail natali orbay rabiye saygı serdal tunca vatan