ZİYA İsim Raporu:

ZİYA Adının Yaygınlığı

ZİYA Türkiye'de en çok kullanılan 265. isim (... 263. anıl, 264. ayça, 265. ziya, 266. neşe, 267. yeliz, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,091 kişiden birinin adı ZİYA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.92.

ZİYA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 08:22 itibariyle yaklaşık 82,789 kişinin isminin ZİYA olduğu ve ZİYA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1093 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ZİYA adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 7.12 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 2,464 ZİYA yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ZİYA sayısı her yıl 19 kişi artıyor.

ZİYA Türkiye'nin en yaygın 265. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 265. ad ise Harris ismi. ZİYA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 263. Anita 264. Victoria 265. Harris 266. Paula 267. Diana isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ZİYA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ZİYA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ZİYA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ZİYA İsminin Yazılışı:

--....-.--.-

Denizcilik Alfabesinde ZİYA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ZİYA İsminin Barkod Yazılışı:

ZİYA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ZİYA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ZİYA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ZİYA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (iya) göre ziya ile Uyumlu İsimler :

zekeriya eliya enbiya evliya

Son 2 harfine (ya) göre ziya ile Uyumlu İsimler :

derya hülya fulya oya kaya yahya süreyya papatya rüya açelya asya kahya ofelya ferya mahya manolya

BAŞ HARFLERİ ZİYA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (ziy) göre ZİYA ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (zi) göre ZİYA ile Uyumlu İsimler :

zinnur zihni zişan ziver zilan zinnet

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ZİYA İLE UYUMLU İSİMLER:

'z' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

zehra zeliha zekeriya züleyha zelha

ZİYA isminin Anlamı

ZİYA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ZİYA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ZİYA + Anlam" veya "ZİYA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ZİYA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ZİYA adını oluşturan Z, İ, Y, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 70:

Z
İ
Y
A
TOPLAM
29
12
28
1
70

ZİYA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1041. maruf, 1042. sezai, 1043. ziya, 1044. nefise, 1045. nişan, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 70 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

giray vahip atalay pınar bektaş belkıs boray ceylan emrecan erberk erkin ersel ferit fuldan gülcan güldal gökay şebnem maruf sezai nefise nişan pelin petek sadun serap sercan tunç ilkay ilkin aslıcan berker ercihan borahan kerami mikail natali orbay rabiye saygı serdal tunca vatan