NİŞAN İsim Raporu:

NİŞAN Adının Yaygınlığı

NİŞAN Türkiye'de en çok kullanılan 1311. isim (... 1309. nilgül, 1310. nizami, 1311. nişan, 1312. noyan, 1313. nurer, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı NİŞAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

NİŞAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 03-03-2024 16:22 itibariyle yaklaşık 6,287 kişinin isminin NİŞAN olduğu ve NİŞAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NİŞAN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 492 NİŞAN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada NİŞAN sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

NİŞAN Türkiye'nin en yaygın 1311. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1311. ad ise Sofia ismi. NİŞAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1309. Vinay 1310. Madeline 1311. Sofia 1312. Darius 1313. Alain isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NİŞAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NİŞAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NİŞAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NİŞAN İsminin Yazılışı:

-.......--.

Denizcilik Alfabesinde NİŞAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NİŞAN İsminin Barkod Yazılışı:

NİŞAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NİŞAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NİŞAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NİŞAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (işan) göre nişan ile Uyumlu İsimler :

alişan zişan

Son 3 harfine (şan) göre nişan ile Uyumlu İsimler :

rahşan erşan ilkşan okşan eyşan mirşan

Son 2 harfine (an) göre nişan ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan turan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan şükran elvan nurcan altan gürkan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan erman tarkan perihan alpaslan candan korhan selman tufan inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan hicran keziban sevcan aslan batuhan duran ümran

BAŞ HARFLERİ NİŞAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (nişa) göre NİŞAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (niş) göre NİŞAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ni) göre NİŞAN ile Uyumlu İsimler :

nihat nilgün nihal nihan nilüfer nilay niyazi nil nimet nigar nida nizamettin nilda nilgül nizami nilsu nilberk nildan niko nilhan nilkay nilseli nidal

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NİŞAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'ni' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

nihan nildan nilhan

'n' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

neslihan nilgün nesrin nurettin nurdan nazan nuran nurten nalan nurcan nevin nurhan necmettin nermin numan nagihan neriman nagehan nursen nurçin nurkan nurşen nizamettin narin noyan noyhan nurcihan nurgün nefishan nadircan nejan nevhan nurben nurden nurseren

NİŞAN isminin Anlamı

NİŞAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NİŞAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NİŞAN + Anlam" veya "NİŞAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NİŞAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NİŞAN adını oluşturan N, İ, Ş, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 70:

N
İ
Ş
A
N
TOPLAM
17
12
23
1
17
70

NİŞAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1043. ziya, 1044. nefise, 1045. nişan, 1046. pelin, 1047. petek, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 70 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

giray vahip atalay pınar bektaş belkıs boray ceylan emrecan erberk erkin ersel ferit fuldan gülcan güldal gökay şebnem maruf sezai ziya nefise pelin petek sadun serap sercan tunç ilkay ilkin aslıcan berker ercihan borahan kerami mikail natali orbay rabiye saygı serdal tunca vatan