GÜRHAN İsim Raporu:

GÜRHAN Adının Yaygınlığı

GÜRHAN Türkiye'de en çok kullanılan 392. isim (... 390. dursun, 391. tekin, 392. gürhan, 393. lütfi, 394. niyazi, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,732 kişiden birinin adı GÜRHAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.58.

GÜRHAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 08:11 itibariyle yaklaşık 52,253 kişinin isminin GÜRHAN olduğu ve GÜRHAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 689 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÜRHAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda GÜRHAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

GÜRHAN Türkiye'nin en yaygın 392. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 392. ad ise Evelyn ismi. GÜRHAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 390. Myron 391. Elena 392. Evelyn 393. Lauren 394. Claude isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÜRHAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÜRHAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÜRHAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÜRHAN İsminin Yazılışı:

--...-.-......--.

Denizcilik Alfabesinde GÜRHAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÜRHAN İsminin Barkod Yazılışı:

GÜRHAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÜRHAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÜRHAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÜRHAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ürhan) göre gürhan ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (rhan) göre gürhan ile Uyumlu İsimler :

orhan erhan burhan serhan ferhan nurhan korhan turhan berhan demirhan acarhan emirhan bahadırhan

Son 3 harfine (han) göre gürhan ile Uyumlu İsimler :

gökhan ayhan ilhan neslihan cihan nihan reyhan oğuzhan aslıhan seyhan bilgehan beyhan perihan gülhan batuhan denizhan nagihan ruhan nagehan özhan han metehan tolgahan günhan sühan saruhan tunahan istemihan atahan seyithan berkhan kutluhan çağhan emrehan kayhan okhan ümmühan aslihan buğrahan murathan ismailhan emrahan bayhan begümhan bilhan şerifhan dilhan feyhan kayıhan kubilhan mutluhan noyhan nurcihan rüçhan refhan incihan yusufhan alihan cengizhan ceyhan doğhan duyguhan ercihan borahan esmahan eyüphan nefishan kerimhan kuthan nevhan nilhan odhan rehan saltukhan selihan tuğhan yetişhan yunushan

Son 2 harfine (an) göre gürhan ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan can erkan ramazan volkan adnan

BAŞ HARFLERİ GÜRHAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (gürha) göre GÜRHAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (gürh) göre GÜRHAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (gür) göre GÜRHAN ile Uyumlu İsimler :

gürkan gürsel güray gürol gürcan gürbüz gürel gürsan güralp gürler gürsal gürsoy gürsu gürani gürtuğ

İlk 2 harfine () göre GÜRHAN ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülşah gülçin güler gülcan gülten gülşen günay güven güneş gültekin gülden gülsüm gülseren güçlü günseli gülhan güzin gülen güney güliz gülgün gülnur güner güngör güzide gülbin gülsen gündüz gülsün gülistan gülnihal güniz gülin gülizar gün günhan günsel güldal güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven günnur güvenç gülce gülseda gümrah gülde gülderen gülendam gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gültürk gülüçağ gülüm gülzade günhal güvenir gülhal günal güllü gündoğdu güher güjan gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis gülhüda gülperi gülru gülsay

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜRHAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'gü' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

gürkan gülcan gülhan gürcan gülistan günhan gürsan güjan

'g' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

gökhan gülçin gökçen gülten gülşen güven gökmen gültekin gülden gülseren güzin gülen gülgün gülbin gülsen gökben gülsün gökşen gülin gün gülseven gıyasettin göksun gülderen gülsevin gökcan gönen gözen göksen göktan göktigin gökşin gülün

GÜRHAN isminin Anlamı

GÜRHAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÜRHAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÜRHAN + Anlam" veya "GÜRHAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÜRHAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜRHAN adını oluşturan G, Ü, R, H, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 83:

G
Ü
R
H
A
N
TOPLAM
8
26
21
10
1
17
83

GÜRHAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1524. emirali, 1525. fisun, 1526. gürhan, 1527. letafet, 1528. mutan, ... Toplam 30 ismin aritmetik toplamı 83 (Binde 12.14 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

reyhan gülşah meltem doruk bilgiye oryal emirali fisun letafet mutan olgun ruken sevim sualp tolgan uygar zevcan ömercan özger emirhan gülfer gülseda göktan peyami rojbin selihan semire uzay özgecan