GÜRSAN İsim Raporu:

GÜRSAN Adının Yaygınlığı

GÜRSAN Türkiye'de en çok kullanılan 1428. isim (... 1426. gülseda, 1427. gümrah, 1428. gürsan, 1429. gökberk, 1430. hakim, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı GÜRSAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

GÜRSAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 17-06-2024 17:22 itibariyle yaklaşık 6,311 kişinin isminin GÜRSAN olduğu ve GÜRSAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÜRSAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda GÜRSAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

GÜRSAN Türkiye'nin en yaygın 1428. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1428. ad ise Hilton ismi. GÜRSAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1426. Ara 1427. Phuong 1428. Hilton 1429. Alonzo 1430. Dalton isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÜRSAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÜRSAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÜRSAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÜRSAN İsminin Yazılışı:

--...-.-.....--.

Denizcilik Alfabesinde GÜRSAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÜRSAN İsminin Barkod Yazılışı:

GÜRSAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÜRSAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÜRSAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÜRSAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ürsan) göre gürsan ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (rsan) göre gürsan ile Uyumlu İsimler :

ersan

Son 3 harfine (san) göre gürsan ile Uyumlu İsimler :

hasan ihsan aysan

Son 2 harfine (an) göre gürsan ile Uyumlu İsimler :

hakan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman doğan ercan cihan okan kaan irfan turan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan şükran elvan nurcan altan gürkan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan erman tarkan perihan alpaslan candan korhan selman tufan inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan hicran keziban sevcan aslan batuhan duran ümran numan rezzan suzan turhan alican çağlayan denizhan

BAŞ HARFLERİ GÜRSAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (gürsa) göre GÜRSAN ile Uyumlu İsimler :

gürsal

İlk 4 harfine (gürs) göre GÜRSAN ile Uyumlu İsimler :

gürsel gürsoy gürsu

İlk 3 harfine (gür) göre GÜRSAN ile Uyumlu İsimler :

gürkan gürhan güray gürol gürcan gürbüz gürel güralp gürler gürani gürtuğ

İlk 2 harfine () göre GÜRSAN ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülşah gülçin güler gülcan gülten gülşen günay güven güneş gültekin gülden gülsüm gülseren güçlü günseli gülhan güzin gülen güney güliz gülgün gülnur güner güngör güzide gülbin gülsen gündüz gülsün gülistan gülnihal güniz gülin gülizar gün günhan günsel güldal güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven günnur güvenç gülce gülseda gümrah gülde gülderen gülendam gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gültürk gülüçağ gülüm gülzade günhal güvenir gülhal günal güllü gündoğdu güher güjan gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis gülhüda gülperi gülru gülsay

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜRSAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'gü' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

gürkan gülcan gürhan gülhan gürcan gülistan günhan güjan

'g' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

gökhan gülçin gökçen gülten gülşen güven gökmen gültekin gülden gülseren güzin gülen gülgün gülbin gülsen gökben gülsün gökşen gülin gün gülseven gıyasettin göksun gülderen gülsevin gökcan gönen gözen göksen göktan göktigin gökşin gülün

GÜRSAN isminin Anlamı

GÜRSAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÜRSAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÜRSAN + Anlam" veya "GÜRSAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÜRSAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜRSAN adını oluşturan G, Ü, R, S, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 95:

G
Ü
R
S
A
N
TOPLAM
8
26
21
22
1
17
95

GÜRSAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1914. şermin, 1915. gülru, 1916. gürsan, 1917. mefkure, 1918. sevinde, ... Toplam 33 ismin aritmetik toplamı 95 (Binde 13.35 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tümay levent alaattin sermet ersoy nilgün zekiye gülşen halenur kamuran kudret mahmure muhammed nesrin nurkan orkun papatya peyker seyran tunahan tunay veysi ziver şanver şengül şermin gülru mefkure sevinde seymen yurdal şahinder