GÖKBEN İsim Raporu:

GÖKBEN Adının Yaygınlığı

GÖKBEN Türkiye'de en çok kullanılan 834. isim (... 832. sonay, 833. gündüz, 834. gökben, 835. habibe, 836. hafize, ...). Ülkemizde yaklaşık her 5,890 kişiden birinin adı GÖKBEN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.17.

GÖKBEN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 14:02 itibariyle yaklaşık 15,342 kişinin isminin GÖKBEN olduğu ve GÖKBEN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 202 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÖKBEN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda GÖKBEN yaşadığını tahmin ediyoruz.

GÖKBEN Türkiye'nin en yaygın 834. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 834. ad ise Margarita ismi. GÖKBEN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 832. Jody 833. Brendan 834. Margarita 835. Nicolas 836. Antoine isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÖKBEN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÖKBEN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÖKBEN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÖKBEN İsminin Yazılışı:

--.----.--....-.

Denizcilik Alfabesinde GÖKBEN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÖKBEN İsminin Barkod Yazılışı:

GÖKBEN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÖKBEN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÖKBEN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÖKBEN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ökben) göre gökben ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (kben) göre gökben ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ben) göre gökben ile Uyumlu İsimler :

özben oben nurben

Son 2 harfine (en) göre gökben ile Uyumlu İsimler :

figen ceren eren özden ayten nurten gökçen evren ayşen birsen gülten gülşen güven gökmen sezen selen gülden esen gülseren ruşen selcen gülen müzeyyen özgen egemen gülsen alperen özlen gökşen bilgen nursen erden ersen seren deren seden fügen nurşen ruken ülgen şen gülseven ilgen tijen ilksen özen çimen bigen seymen aygen aysen simden berkten elen erşen gülderen gönen gözen teksen zeren asen erkmen diren evşen eymen göksen izgen nurden nurseren ruhsen selten seven yasemen fulden ömürden

BAŞ HARFLERİ GÖKBEN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (gökbe) göre GÖKBEN ile Uyumlu İsimler :

gökberk

İlk 4 harfine (gökb) göre GÖKBEN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (gök) göre GÖKBEN ile Uyumlu İsimler :

gökhan gökçe gökçen göksel gökmen gökay göktürk gökşen göknur göksu gökalp göksal göksun göktuğ gök gökcan göker gökşenay göknil göksen göktan göktigin gökşin

İlk 2 harfine () göre GÖKBEN ile Uyumlu İsimler :

gözde gönül görkem göçer gönen gözen göray göze

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÖKBEN İLE UYUMLU İSİMLER:

'gö' ile başlayıp 'en' ile Biten İsimler :

gökçen gökmen gökşen gönen gözen göksen

'g' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

gökhan gülçin gürkan gülcan gürhan gülten gülşen güven gültekin gülden gülseren gülhan güzin gülen gülgün gülbin gülsen gürcan gülsün gülistan gülin gün günhan gülseven gıyasettin göksun gürsan gülderen gülsevin gökcan güjan göktan göktigin gökşin gülün

GÖKBEN isminin Anlamı

GÖKBEN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÖKBEN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÖKBEN + Anlam" veya "GÖKBEN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÖKBEN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÖKBEN adını oluşturan G, Ö, K, B, E, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 66:

G
Ö
K
B
E
N
TOPLAM
8
19
14
2
6
17
66

GÖKBEN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 867. ferrah, 868. fikri, 869. gökben, 870. halise, 871. semih, ... Toplam 45 ismin aritmetik toplamı 66 (Binde 18.2 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

haydar tolga akgün armağan aşkın başaran beyza bilgin cezmi elvan ferrah fikri halise semih havva mehman müjde nafiz nagihan nazif nehir ilhami rahime salim sanlı sebahat selen semra enbiya vefik yegane islam zelal barkın cavidan neval karani merdan minel olgu rahman sevde simla şelale