GÖZDE İsim Raporu:

GÖZDE Adının Yaygınlığı

GÖZDE Türkiye'de en çok kullanılan 163. isim (... 161. cemal, 162. savaş, 163. gözde, 164. yunus, 165. oktay, ...). Ülkemizde yaklaşık her 775 kişiden birinin adı GÖZDE ve ismin yaygınlık oranı binde 1.29.

GÖZDE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 10:04 itibariyle yaklaşık 116,329 kişinin isminin GÖZDE olduğu ve GÖZDE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1533 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÖZDE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda GÖZDE yaşadığını tahmin ediyoruz.

GÖZDE Türkiye'nin en yaygın 163. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 163. ad ise Singh ismi. GÖZDE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 161. Joan 162. Sandra 163. Singh 164. Kent 165. Sarah isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÖZDE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÖZDE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÖZDE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÖZDE İsminin Yazılışı:

--.-----..-...

Denizcilik Alfabesinde GÖZDE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÖZDE İsminin Barkod Yazılışı:

GÖZDE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÖZDE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÖZDE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÖZDE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (özde) göre gözde ile Uyumlu İsimler :

özde

Son 3 harfine (zde) göre gözde ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (de) göre gözde ile Uyumlu İsimler :

hande feride halide zübeyde güzide hamide asude jülide müjde cahide nahide zahide nadide sevde azade gülde gülzade ahude hüdeyde raşide vahide sacide bade belde cavide kaside maide mesude müfide naide nüvide orkide reşide rüveyde saide sevinde

BAŞ HARFLERİ GÖZDE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (gözd) göre GÖZDE ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (göz) göre GÖZDE ile Uyumlu İsimler :

gözen göze

İlk 2 harfine () göre GÖZDE ile Uyumlu İsimler :

gökhan gökçe gökçen gönül göksel gökmen görkem gökay göktürk gökben gökşen göknur göksu gökalp göksal göksun göktuğ gökberk göçer gök gökcan göker gökşenay gönen göknil göksen göktan göktigin göray gökşin

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÖZDE İLE UYUMLU İSİMLER:

'gö' ile başlayıp 'de' ile Biten İsimler :

'g' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

gamze gökçe gaye güzide gokce gülnare gülce ganime gülde gülfe gülzade güldane gülfiye göze

GÖZDE isminin Anlamı

GÖZDE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÖZDE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÖZDE + Anlam" veya "GÖZDE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÖZDE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÖZDE adını oluşturan G, Ö, Z, D, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 67:

G
Ö
Z
D
E
TOPLAM
8
19
29
5
6
67

GÖZDE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 909. ersan, 910. gönen, 911. gözde, 912. hayim, 913. hediye, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 67 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

mert dinçay senem birkan burçak cavit cenker ersan gönen hayim hediye saffet orhan şenel naciye naser nildan zehra peker ramin samim semiha seran sevi tuna imran yonca şamil şehim şencan günal şimal battal devin ensar erdebil ıtır diyar manol sebati senar temel yenal