DEVİN İsim Raporu:

DEVİN Adının Yaygınlığı

DEVİN Türkiye'de en çok kullanılan 2052. isim (... 2050. deham, 2051. dengir, 2052. devin, 2053. neval, 2054. didar, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı DEVİN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

DEVİN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 02:28 itibariyle yaklaşık 2,708 kişinin isminin DEVİN olduğu ve DEVİN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

DEVİN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 64.08 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 22,212 DEVİN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada DEVİN sayısı her yıl 168 kişi artıyor.

DEVİN Türkiye'nin en yaygın 2052. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2052. ad ise Kendra ismi. DEVİN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2050. Marybeth 2051. Jeannie 2052. Kendra 2053. Jenifer 2054. Sergey isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

DEVİN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde DEVİN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde DEVİN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde DEVİN İsminin Yazılışı:

-......-..-.

Denizcilik Alfabesinde DEVİN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

DEVİN İsminin Barkod Yazılışı:

DEVİN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(DEVİN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

DEVİN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ DEVİN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (evin) göre devin ile Uyumlu İsimler :

nevin evin sevin gülsevin şevin

Son 3 harfine (vin) göre devin ile Uyumlu İsimler :

pervin elvin selvin

Son 2 harfine (in) göre devin ile Uyumlu İsimler :

hüseyin metin engin yasemin emin ersin aylin esin yasin çetin selin pelin nesrin burçin şahin selahattin nurettin tülin gülçin tahsin sezgin hayrettin aytekin berrin muhsin tekin bahattin belgin fahrettin ergin gültekin zerrin ekin necmettin seçkin şirin bilgin sadettin elçin güzin celalettin cemalettin muhittin nermin hüsamettin mümin sebahattin timuçin abidin alaattin bünyamin sabahattin gülbin sermin tacettin şerafettin afşin ayşin bedrettin sezin yetkin erkin nurçin rengin saadettin şemsettin fatin gülin selmin vahdettin ilkin şahabettin şermin alaaddin kutbettin nizamettin ayçin burhanettin derin ertekin gıyasettin helin narin ramin semin öztekin alptekin ercin izzettin seyfettin türesin rüknettin

BAŞ HARFLERİ DEVİN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (devi) göre DEVİN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (dev) göre DEVİN ile Uyumlu İsimler :

devrim devran

İlk 2 harfine (de) göre DEVİN ile Uyumlu İsimler :

deniz derya demet denizhan demir defne derviş deren demirkan demirhan derin deha delal demirali değer deham dengir

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ DEVİN İLE UYUMLU İSİMLER:

'de' ile başlayıp 'in' ile Biten İsimler :

derin

'd' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

doğan dursun duran denizhan deren demirkan devran dilan doğukan demirhan dilcan dilhan düzgün dalin dilivan diren doğhan durcan duyguhan dilbirin dövran

DEVİN isminin Anlamı

DEVİN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size DEVİN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "DEVİN + Anlam" veya "DEVİN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
DEVİN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

DEVİN adını oluşturan D, E, V, İ, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 67:

D
E
V
İ
N
TOPLAM
5
6
27
12
17
67

DEVİN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 934. şimal, 935. battal, 936. devin, 937. ensar, 938. erdebil, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 67 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

mert dinçay senem birkan burçak cavit cenker ersan gönen gözde hayim hediye saffet orhan şenel naciye naser nildan zehra peker ramin samim semiha seran sevi tuna imran yonca şamil şehim şencan günal şimal battal ensar erdebil ıtır diyar manol sebati senar temel yenal