PERVİN İsim Raporu:

PERVİN Adının Yaygınlığı

PERVİN Türkiye'de en çok kullanılan 782. isim (... 780. neriman, 781. orkun, 782. pervin, 783. recai, 784. remziye, ...). Ülkemizde yaklaşık her 4,908 kişiden birinin adı PERVİN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.2.

PERVİN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 08:00 itibariyle yaklaşık 17,997 kişinin isminin PERVİN olduğu ve PERVİN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 238 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

PERVİN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda PERVİN yaşadığını tahmin ediyoruz.

PERVİN Türkiye'nin en yaygın 782. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 782. ad ise Dolores ismi. PERVİN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 780. Jerald 781. Camille 782. Dolores 783. Min 784. Adele isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

PERVİN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde PERVİN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde PERVİN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde PERVİN İsminin Yazılışı:

.--...-....-..-.

Denizcilik Alfabesinde PERVİN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

PERVİN İsminin Barkod Yazılışı:

PERVİN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(PERVİN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

PERVİN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ PERVİN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ervin) göre pervin ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (rvin) göre pervin ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (vin) göre pervin ile Uyumlu İsimler :

nevin evin sevin elvin gülsevin devin selvin şevin

Son 2 harfine (in) göre pervin ile Uyumlu İsimler :

hüseyin metin engin yasemin emin ersin aylin esin yasin çetin selin pelin nesrin burçin şahin selahattin nurettin tülin gülçin tahsin sezgin hayrettin aytekin berrin muhsin tekin bahattin belgin fahrettin ergin gültekin zerrin ekin necmettin seçkin şirin bilgin sadettin elçin güzin celalettin cemalettin muhittin nermin hüsamettin mümin sebahattin timuçin abidin alaattin bünyamin sabahattin gülbin sermin tacettin şerafettin afşin ayşin bedrettin sezin yetkin erkin nurçin rengin saadettin şemsettin fatin gülin selmin vahdettin ilkin şahabettin şermin alaaddin kutbettin nizamettin ayçin burhanettin derin ertekin gıyasettin helin narin ramin semin öztekin alptekin ercin izzettin seyfettin türesin rüknettin

BAŞ HARFLERİ PERVİN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (pervi) göre PERVİN ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (perv) göre PERVİN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (per) göre PERVİN ile Uyumlu İsimler :

perihan pertev peri perran perçin

İlk 2 harfine (pe) göre PERVİN ile Uyumlu İsimler :

pelin peyman peyami petek pembe pekcan peker peykan peyker

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ PERVİN İLE UYUMLU İSİMLER:

'pe' ile başlayıp 'in' ile Biten İsimler :

pelin perçin

'p' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

perihan peyman pekcan perran peykan

PERVİN isminin Anlamı

PERVİN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size PERVİN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "PERVİN + Anlam" veya "PERVİN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
PERVİN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

PERVİN adını oluşturan P, E, R, V, İ, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 103:

P
E
R
V
İ
N
TOPLAM
20
6
21
27
12
17
103

PERVİN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2080. elifnur, 2081. ruhsat, 2082. pervin, 2083. rezzan, 2084. sabutay, ... Toplam 23 ismin aritmetik toplamı 103 (Binde 9.3 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

kutlu özgür iskender elifnur ruhsat rezzan sabutay tayyar tevrat türkan toros zülfü ergüler cengizhan cevriye gülerdem gülver memnune server taygun vasfiye ömürcan