TEKİN İsim Raporu:

TEKİN Adının Yaygınlığı

TEKİN Türkiye'de en çok kullanılan 391. isim (... 389. dilara, 390. dursun, 391. tekin, 392. gürhan, 393. lütfi, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,732 kişiden birinin adı TEKİN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.58.

TEKİN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 15:09 itibariyle yaklaşık 52,345 kişinin isminin TEKİN olduğu ve TEKİN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 689 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

TEKİN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda TEKİN yaşadığını tahmin ediyoruz.

TEKİN Türkiye'nin en yaygın 391. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 391. ad ise Elena ismi. TEKİN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 389. Shannon 390. Myron 391. Elena 392. Evelyn 393. Lauren isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

TEKİN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde TEKİN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde TEKİN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde TEKİN İsminin Yazılışı:

-.-.-..-.

Denizcilik Alfabesinde TEKİN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

TEKİN İsminin Barkod Yazılışı:

TEKİN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(TEKİN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

TEKİN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

aytekin gültekin ertekin öztekin alptekin cantekin

SON HARFLERİ TEKİN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ekin) göre tekin ile Uyumlu İsimler :

ekin

Son 3 harfine (kin) göre tekin ile Uyumlu İsimler :

seçkin yetkin erkin ilkin berkin keskin

Son 2 harfine (in) göre tekin ile Uyumlu İsimler :

hüseyin metin engin yasemin emin ersin aylin esin yasin çetin selin pelin nesrin burçin şahin selahattin nurettin tülin gülçin tahsin sezgin hayrettin berrin muhsin bahattin nevin belgin fahrettin ergin zerrin necmettin şirin bilgin sadettin elçin güzin celalettin cemalettin muhittin nermin hüsamettin mümin sebahattin timuçin abidin alaattin bünyamin sabahattin gülbin pervin sermin tacettin şerafettin afşin ayşin bedrettin sezin evin nurçin rengin saadettin şemsettin fatin gülin selmin vahdettin şahabettin şermin alaaddin kutbettin nizamettin ayçin burhanettin derin gıyasettin helin narin ramin semin sevin ercin izzettin seyfettin türesin rüknettin alaeddin ayfettin berçin berin serin elvin alpin gülsevin

BAŞ HARFLERİ TEKİN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (teki) göre TEKİN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (tek) göre TEKİN ile Uyumlu İsimler :

teksen

İlk 2 harfine (te) göre TEKİN ile Uyumlu İsimler :

tevfik teoman tercan tevrat tezcan temel tenzile

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ TEKİN İLE UYUMLU İSİMLER:

'te' ile başlayıp 'in' ile Biten İsimler :

't' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

tayfun turan tülin tahsin teoman türkan taylan tarkan tufan taşkın timuçin turhan tacettin tolgahan tercan tunahan tezcan tijen tuygun türesin tüzün tandan teksen tolgan tosun tugan tolun tan taycan taygun tuğcan tuğhan

TEKİN isminin Anlamı

TEKİN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size TEKİN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "TEKİN + Anlam" veya "TEKİN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
TEKİN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

TEKİN adını oluşturan T, E, K, İ, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 73:

T
E
K
İ
N
TOPLAM
24
6
14
12
17
73

TEKİN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1151. yekta, 1152. erşen, 1153. tekin, 1154. fatoş, 1155. ferahim, ... Toplam 37 ismin aritmetik toplamı 73 (Binde 14.97 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bingöl aylin betül batur cevher nazlı yekta erşen fatoş ferahim haldun kemalcan mahru melahat mualla mübin nazik nilay okşan rahşan semin seydi sinem ilkkan zahir zeliha özben şener belamir büşra esmahan eymen memiş nesim reşide seyma