NESİM İsim Raporu:

NESİM Adının Yaygınlığı

NESİM Türkiye'de en çok kullanılan 2279. isim (... 2277. nejan, 2278. nejla, 2279. nesim, 2280. nesli, 2281. nesma, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı NESİM ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

NESİM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 15-06-2024 23:53 itibariyle yaklaşık 2,704 kişinin isminin NESİM olduğu ve NESİM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NESİM adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 NESİM yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada NESİM sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

NESİM Türkiye'nin en yaygın 2279. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2279. ad ise Knox ismi. NESİM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2277. Rahman 2278. Baird 2279. Knox 2280. Baldwin 2281. Carr isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NESİM isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NESİM İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NESİM İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NESİM İsminin Yazılışı:

-.......--

Denizcilik Alfabesinde NESİM İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NESİM İsminin Barkod Yazılışı:

NESİM ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NESİM adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NESİM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

nesimi

SON HARFLERİ NESİM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (esim) göre nesim ile Uyumlu İsimler :

besim

Son 3 harfine (sim) göre nesim ile Uyumlu İsimler :

rasim

Son 2 harfine (im) göre nesim ile Uyumlu İsimler :

ibrahim selim yeşim evrim nedim devrim kerim sevim saim salim naim halim haşim abdülkerim alim samim abdürrahim hakim zaim birim ferahim nevim hayim medaim neslim iklim şehim erdim erim fehim serim

BAŞ HARFLERİ NESİM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (nesi) göre NESİM ile Uyumlu İsimler :

nesibe nesimi

İlk 3 harfine (nes) göre NESİM ile Uyumlu İsimler :

neslihan nesrin nesligül neslim nesli nesma

İlk 2 harfine (ne) göre NESİM ile Uyumlu İsimler :

nevzat neşe nedim necdet necati nejat nevin necmettin necmi nezih necip nergis nermin necla nevra nezihe neriman nejdet nebahat nebil nefise necat nedret nehir nezahat nezaket nebi necibe nevriye nedime nergiz nevim nerime nevhiz nevil nevrez nezail nezire neşem nezhet neval nefishan nezir nebibe nedviye nefer nejan nejla nevhan nevrah nevroz neytel neşet

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NESİM İLE UYUMLU İSİMLER:

'ne' ile başlayıp 'im' ile Biten İsimler :

nedim nevim neslim

'n' ile başlayıp 'm' ile Biten İsimler :

nazım naim neşem

NESİM isminin Anlamı

NESİM Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NESİM isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NESİM + Anlam" veya "NESİM isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NESİM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NESİM adını oluşturan N, E, S, İ, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 73:

N
E
S
İ
M
TOPLAM
17
6
22
12
16
73

NESİM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1177. eymen, 1178. memiş, 1179. nesim, 1180. reşide, 1181. seyma, ... Toplam 37 ismin aritmetik toplamı 73 (Binde 14.97 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bingöl aylin betül batur cevher nazlı yekta erşen tekin fatoş ferahim haldun kemalcan mahru melahat mualla mübin nazik nilay okşan rahşan semin seydi sinem ilkkan zahir zeliha özben şener belamir büşra esmahan eymen memiş reşide seyma