NEVREZ İsim Raporu:

NEVREZ Adının Yaygınlığı

NEVREZ Türkiye'de en çok kullanılan 1764. isim (... 1762. nevhiz, 1763. nevil, 1764. nevrez, 1765. nezail, 1766. nezire, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı NEVREZ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

NEVREZ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 02:45 itibariyle yaklaşık 2,708 kişinin isminin NEVREZ olduğu ve NEVREZ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NEVREZ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NEVREZ yaşadığını tahmin ediyoruz.

NEVREZ Türkiye'nin en yaygın 1764. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1764. ad ise Ritu ismi. NEVREZ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1762. Kamel 1763. Webb 1764. Ritu 1765. Hany 1766. Maged isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NEVREZ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NEVREZ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NEVREZ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NEVREZ İsminin Yazılışı:

-.....-.-..--..

Denizcilik Alfabesinde NEVREZ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NEVREZ İsminin Barkod Yazılışı:

NEVREZ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NEVREZ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NEVREZ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NEVREZ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (evrez) göre nevrez ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (vrez) göre nevrez ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (rez) göre nevrez ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ez) göre nevrez ile Uyumlu İsimler :

muazzez sönmez

BAŞ HARFLERİ NEVREZ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (nevre) göre NEVREZ ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (nevr) göre NEVREZ ile Uyumlu İsimler :

nevra nevriye nevrah nevroz

İlk 3 harfine (nev) göre NEVREZ ile Uyumlu İsimler :

nevzat nevin nevim nevhiz nevil neval nevhan

İlk 2 harfine (ne) göre NEVREZ ile Uyumlu İsimler :

neslihan nesrin neşe nedim necdet necati nejat necmettin necmi nezih necip nergis nermin necla nezihe neriman nejdet nebahat nebil nefise nesibe nesimi necat nedret nehir nezahat nezaket nebi necibe nedime nergiz nerime nesligül neslim nezail nezire neşem nezhet nefishan nezir nebibe nedviye nefer nejan nejla nesim nesli nesma neytel neşet

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NEVREZ İLE UYUMLU İSİMLER:

'ne' ile başlayıp 'ez' ile Biten İsimler :

'n' ile başlayıp 'z' ile Biten İsimler :

naz nafiz nergiz nafız nevhiz nevroz nurdeniz

NEVREZ isminin Anlamı

NEVREZ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NEVREZ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NEVREZ + Anlam" veya "NEVREZ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NEVREZ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NEVREZ adını oluşturan N, E, V, R, E, Z harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 106:

N
E
V
R
E
Z
TOPLAM
17
6
27
21
6
29
106

NEVREZ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2139. müferet, 2140. mürsel, 2141. nevrez, 2142. nurcihan, 2143. nursel, ... Toplam 27 ismin aritmetik toplamı 106 (Binde 10.92 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

zeynep günseli hayriye servet müferet mürsel nurcihan nursel nüvit rukiye songül sevgün tosun tunçalp zerrin soysal alpgiray rüzgar cantürk ferudun kamuray muhlise sevdiye sülün tayfur ismailhan