NAFIZ İsim Raporu:

NAFIZ Adının Yaygınlığı

NAFIZ Türkiye'de en çok kullanılan 1754. isim (... 1752. erciyes, 1753. nadile, 1754. nafız, 1755. naser, 1756. nasibe, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı NAFIZ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

NAFIZ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 20:23 itibariyle yaklaşık 2,702 kişinin isminin NAFIZ olduğu ve NAFIZ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NAFIZ adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 2.85 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 986 NAFIZ yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada NAFIZ sayısı her yıl 7 kişi artıyor.

NAFIZ Türkiye'nin en yaygın 1754. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1754. ad ise Seung ismi. NAFIZ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1752. Stan 1753. Margot 1754. Seung 1755. Tin 1756. Tod isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NAFIZ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NAFIZ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NAFIZ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NAFIZ İsminin Yazılışı:

-..-..-...--..

Denizcilik Alfabesinde NAFIZ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NAFIZ İsminin Barkod Yazılışı:

NAFIZ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NAFIZ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NAFIZ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NAFIZ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (afız) göre nafız ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (fız) göre nafız ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ız) göre nafız ile Uyumlu İsimler :

yıldız yağız

BAŞ HARFLERİ NAFIZ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (nafı) göre NAFIZ ile Uyumlu İsimler :

nafı

İlk 3 harfine (naf) göre NAFIZ ile Uyumlu İsimler :

nafi nafiz nafiye

İlk 2 harfine (na) göre NAFIZ ile Uyumlu İsimler :

nazlı nazan nalan naci nazım namık naciye nadir nail naim nazmiye nazmi nagihan nazif naz nazife nagehan nabi nahide naki nahit nadire naime nasuh nadiye nami narin nazik nazire naziye nadide naile nazır nadile naser nasibe nasıh nazar nadircan nahi naide nasif natali nayıf nazime

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NAFIZ İLE UYUMLU İSİMLER:

'na' ile başlayıp 'ız' ile Biten İsimler :

'n' ile başlayıp 'z' ile Biten İsimler :

naz nafiz nergiz nevhiz nevrez nevroz nurdeniz

NAFIZ isminin Anlamı

NAFIZ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NAFIZ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NAFIZ + Anlam" veya "NAFIZ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NAFIZ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NAFIZ adını oluşturan N, A, F, I, Z harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 65:

N
A
F
I
Z
TOPLAM
17
1
7
11
29
65

NAFIZ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 838. merih, 839. mut, 840. nafız, 841. nesibe, 842. seher, ... Toplam 38 ismin aritmetik toplamı 65 (Binde 15.37 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

haluk hilmi afitap erdinç alpay nazan suna berrak dinçer ozan olcay emrem alpin fazila hafize latife leyla talat ersal merih mut nesibe seher tandan ödül buyçe firat ceyhan direnç güjan sancar hasip mehri rahile arıkan önay öncü