NASIH İsim Raporu:

NASIH Adının Yaygınlığı

NASIH Türkiye'de en çok kullanılan 1757. isim (... 1755. naser, 1756. nasibe, 1757. nasıh, 1758. nazar, 1759. nerime, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı NASIH ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

NASIH adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 06:58 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin NASIH olduğu ve NASIH isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NASIH isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NASIH yaşadığını tahmin ediyoruz.

NASIH Türkiye'nin en yaygın 1757. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1757. ad ise Manohar ismi. NASIH adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1755. Tin 1756. Tod 1757. Manohar 1758. Justine 1759. Vinh isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NASIH isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NASIH İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NASIH İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NASIH İsminin Yazılışı:

-..-.........

Denizcilik Alfabesinde NASIH İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NASIH İsminin Barkod Yazılışı:

NASIH ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NASIH adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NASIH KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NASIH İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (asıh) göre nasıh ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (sıh) göre nasıh ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ıh) göre nasıh ile Uyumlu İsimler :

BAŞ HARFLERİ NASIH İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (nası) göre NASIH ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (nas) göre NASIH ile Uyumlu İsimler :

nasuh naser nasibe nasif

İlk 2 harfine (na) göre NASIH ile Uyumlu İsimler :

nazlı nazan nalan naci nazım namık naciye nadir nail naim nazmiye nazmi nagihan nazif naz nazife nagehan nabi nahide naki nahit nadire nafi nafiz naime nadiye nafiye nami narin nazik nazire naziye nadide naile nazır nadile nafız nazar nadircan nafı nahi naide natali nayıf nazime

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NASIH İLE UYUMLU İSİMLER:

'na' ile başlayıp 'ıh' ile Biten İsimler :

'n' ile başlayıp 'h' ile Biten İsimler :

nezih nurullah nuh nasuh nevrah

NASIH isminin Anlamı

NASIH Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NASIH isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NASIH + Anlam" veya "NASIH isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NASIH ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NASIH adını oluşturan N, A, S, I, H harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 61:

N
A
S
I
H
TOPLAM
17
1
22
11
10
61

NASIH ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 675. sabit, 676. mecit, 677. nasıh, 678. nebahat, 679. necdet, ... Toplam 41 ismin aritmetik toplamı 61 (Binde 16.59 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

derya fatin zeki cevat berfu berkan derin dilay dilber dilşad tuğba edagül emire erman eşkan sevda nejat sabit mecit nebahat necdet pekcan ragıp refika sabahat saliha vahide şahika bermal diren hiran kebire mucid niko okay reis ilşah sidar aydoğ zelha