NAFI İsim Raporu:

NAFI Adının Yaygınlığı

NAFI Türkiye'de en çok kullanılan 2266. isim (... 2264. eflal, 2265. nadircan, 2266. nafı, 2267. nahi, 2268. naide, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı NAFI ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

NAFI adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 03-03-2024 15:44 itibariyle yaklaşık 2,694 kişinin isminin NAFI olduğu ve NAFI isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NAFI adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 4.27 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,477 NAFI yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada NAFI sayısı her yıl 11 kişi artıyor.

NAFI Türkiye'nin en yaygın 2266. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2266. ad ise Aslam ismi. NAFI adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2264. Winfred 2265. Mathias 2266. Aslam 2267. Wilhelm 2268. Washington isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NAFI isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NAFI İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NAFI İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NAFI İsminin Yazılışı:

-..-..-...

Denizcilik Alfabesinde NAFI İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NAFI İsminin Barkod Yazılışı:

NAFI ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NAFI adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NAFI KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

nafız

SON HARFLERİ NAFI İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (afı) göre nafı ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine () göre nafı ile Uyumlu İsimler :

BAŞ HARFLERİ NAFI İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (naf) göre NAFI ile Uyumlu İsimler :

nafi nafiz nafiye nafız

İlk 2 harfine (na) göre NAFI ile Uyumlu İsimler :

nazlı nazan nalan naci nazım namık naciye nadir nail naim nazmiye nazmi nagihan nazif naz nazife nagehan nabi nahide naki nahit nadire naime nasuh nadiye nami narin nazik nazire naziye nadide naile nazır nadile naser nasibe nasıh nazar nadircan nahi naide nasif natali nayıf nazime

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NAFI İLE UYUMLU İSİMLER:

'n' ile başlayıp 'ı' ile Biten İsimler :

nazlı

NAFI isminin Anlamı

NAFI Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NAFI isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NAFI + Anlam" veya "NAFI isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NAFI ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NAFI adını oluşturan N, A, F, I harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 36:

N
A
F
I
TOPLAM
17
1
7
11
36

NAFI ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 66. ahu, 67. azad, 68. nafı, 69. lale, 70. cahide, ... Toplam 6 ismin aritmetik toplamı 36 (Binde 2.43 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

alp sefa taha ahu azad