NAZIR İsim Raporu:

NAZIR Adının Yaygınlığı

NAZIR Türkiye'de en çok kullanılan 1494. isim (... 1492. dinçay, 1493. emrahan, 1494. nazır, 1495. tüzün, 1496. vahip, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı NAZIR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

NAZIR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 15:07 itibariyle yaklaşık 2,707 kişinin isminin NAZIR olduğu ve NAZIR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NAZIR adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 42.72 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 14,806 NAZIR yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada NAZIR sayısı her yıl 112 kişi artıyor.

NAZIR Türkiye'nin en yaygın 1494. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1494. ad ise Alisa ismi. NAZIR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1492. Lora 1493. Corazon 1494. Alisa 1495. Juliet 1496. Shailesh isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NAZIR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NAZIR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NAZIR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NAZIR İsminin Yazılışı:

-..---.....-.

Denizcilik Alfabesinde NAZIR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NAZIR İsminin Barkod Yazılışı:

NAZIR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NAZIR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NAZIR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NAZIR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (azır) göre nazır ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (zır) göre nazır ile Uyumlu İsimler :

hızır

Son 2 harfine (ır) göre nazır ile Uyumlu İsimler :

bahadır hıdır bayındır ıtır

BAŞ HARFLERİ NAZIR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (nazı) göre NAZIR ile Uyumlu İsimler :

nazım

İlk 3 harfine (naz) göre NAZIR ile Uyumlu İsimler :

nazlı nazan nazmiye nazmi nazif naz nazife nazik nazire naziye nazar nazime

İlk 2 harfine (na) göre NAZIR ile Uyumlu İsimler :

nalan naci namık naciye nadir nail naim nagihan nagehan nabi nahide naki nahit nadire nafi nafiz naime nasuh nadiye nafiye nami narin nadide naile nadile nafız naser nasibe nasıh nadircan nafı nahi naide nasif natali nayıf

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NAZIR İLE UYUMLU İSİMLER:

'na' ile başlayıp 'ır' ile Biten İsimler :

'n' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

nur nilüfer nadir nigar nehir nurer naser nazar nurper nezir nefer nurfer

NAZIR isminin Anlamı

NAZIR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NAZIR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NAZIR + Anlam" veya "NAZIR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NAZIR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NAZIR adını oluşturan N, A, Z, I, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 79:

N
A
Z
I
R
TOPLAM
17
1
29
11
21
79

NAZIR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1376. yelin, 1377. ulvi, 1378. nazır, 1379. ayavar, 1380. aydoğan, ... Toplam 31 ismin aritmetik toplamı 79 (Binde 12.54 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ulvi ayavar aydoğan aysın bahadırhan berrin cevval erhun güçlü günhan göksal gözen makbule mevhibe nedret nevin nural ramiz rüçhan zeren özgen şenol adviye birgit doğanay simay evşen memduha tuğcan şemsi