HIZIR İsim Raporu:

HIZIR Adının Yaygınlığı

HIZIR Türkiye'de en çok kullanılan 2179. isim (... 2177. huzeyfe, 2178. hümmet, 2179. hızır, 2180. ikram, 2181. ilayda, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı HIZIR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

HIZIR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 04-03-2024 02:33 itibariyle yaklaşık 2,694 kişinin isminin HIZIR olduğu ve HIZIR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

HIZIR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda HIZIR yaşadığını tahmin ediyoruz.

HIZIR Türkiye'nin en yaygın 2179. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2179. ad ise Rima ismi. HIZIR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2177. Aleksandr 2178. Ronda 2179. Rima 2180. Amar 2181. Bahram isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

HIZIR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde HIZIR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde HIZIR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde HIZIR İsminin Yazılışı:

......--.....-.

Denizcilik Alfabesinde HIZIR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

HIZIR İsminin Barkod Yazılışı:

HIZIR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(HIZIR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

HIZIR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ HIZIR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ızır) göre hızır ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (zır) göre hızır ile Uyumlu İsimler :

nazır

Son 2 harfine (ır) göre hızır ile Uyumlu İsimler :

bahadır hıdır bayındır ıtır

BAŞ HARFLERİ HIZIR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (hızı) göre HIZIR ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (hız) göre HIZIR ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine () göre HIZIR ile Uyumlu İsimler :

hıdır hıfzı

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ HIZIR İLE UYUMLU İSİMLER:

'hı' ile başlayıp 'ır' ile Biten İsimler :

hıdır

'h' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

haydar hacer halenur havvanur hür hakdiler

HIZIR isminin Anlamı

HIZIR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size HIZIR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "HIZIR + Anlam" veya "HIZIR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
HIZIR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

HIZIR adını oluşturan H, I, Z, I, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 82:

H
I
Z
I
R
TOPLAM
10
11
29
11
21
82

HIZIR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1508. feyzi, 1509. gümrah, 1510. hızır, 1511. mücella, 1512. nevrah, ... Toplam 36 ismin aritmetik toplamı 82 (Binde 14.56 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

hikmet koray teoman asuman bayzar sıtkı davut evrim gülçin kayıhan dolakay rıdvan ömrü pakize sevil selvi varol vermi ülker ömür özgü şevki aysuda benson birsu erdener feyzi gümrah mücella nevrah okyar sever sonat ilkşan zişan