HÜR İsim Raporu:

HÜR Adının Yaygınlığı

HÜR Türkiye'de en çok kullanılan 1673. isim (... 1671. hülagü, 1672. hümeysa, 1673. hür, 1674. hüray, 1675. hürol, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı HÜR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

HÜR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 02:10 itibariyle yaklaşık 2,708 kişinin isminin HÜR olduğu ve HÜR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

HÜR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda HÜR yaşadığını tahmin ediyoruz.

HÜR Türkiye'nin en yaygın 1673. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1673. ad ise Cornelia ismi. HÜR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1671. Green 1672. Gerry 1673. Cornelia 1674. Seyed 1675. Janette isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

HÜR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde HÜR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde HÜR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde HÜR İsminin Yazılışı:

......-.-.

Denizcilik Alfabesinde HÜR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

HÜR İsminin Barkod Yazılışı:

HÜR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(HÜR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

HÜR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

hürriyet hürkan hürrem hüray hürol hürcan hürşat

SON HARFLERİ HÜR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 2 harfine (ür) göre hür ile Uyumlu İsimler :

özgür ömür babür bingür mefkür emür gülözgür

BAŞ HARFLERİ HÜR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 2 harfine () göre HÜR ile Uyumlu İsimler :

hüseyin hülya hüsnü hüsamettin hüsniye hümeyra hürriyet hüdaverdi hürkan hürrem hüsna hülagü hümeysa hüray hürol hüsrev hürcan hüdeyde hümmet hürşat

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ HÜR İLE UYUMLU İSİMLER:

'h' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

haydar hacer hıdır halenur havvanur hakdiler hızır

HÜR isminin Anlamı

HÜR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size HÜR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "HÜR + Anlam" veya "HÜR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
HÜR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

HÜR adını oluşturan H, Ü, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 57:

H
Ü
R
TOPLAM
10
26
21
57

HÜR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 508. hamza, 509. hatem, 510. hür, 511. kaşif, 512. atınç, ... Toplam 40 ismin aritmetik toplamı 57 (Binde 16.18 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

berhan fuat ahmet avni ayhan bilali bilhan demet sibel emine enis esin feride feriha nihan hamza hatem kaşif atınç vehbi medet melek doğu saime şemi alkım zahid alaaddin aybige begül celile ergem erkal fehime hakkan nefer nora rona sine