EVRİM İsim Raporu:

EVRİM Adının Yaygınlığı

EVRİM Türkiye'de en çok kullanılan 245. isim (... 243. celal, 244. erdoğan, 245. evrim, 246. oya, 247. şahin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,015 kişiden birinin adı EVRİM ve ismin yaygınlık oranı binde 0.98.

EVRİM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 07:59 itibariyle yaklaşık 88,188 kişinin isminin EVRİM olduğu ve EVRİM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1165 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

EVRİM isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda EVRİM yaşadığını tahmin ediyoruz.

EVRİM Türkiye'nin en yaygın 245. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 245. ad ise Alice ismi. EVRİM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 243. Nelson 244. Morris 245. Alice 246. Lori 247. Alberto isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

EVRİM isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde EVRİM İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde EVRİM İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde EVRİM İsminin Yazılışı:

....-.-...--

Denizcilik Alfabesinde EVRİM İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

EVRİM İsminin Barkod Yazılışı:

EVRİM ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(EVRİM adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

EVRİM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

devrim

SON HARFLERİ EVRİM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (vrim) göre evrim ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (rim) göre evrim ile Uyumlu İsimler :

kerim abdülkerim birim erim serim

Son 2 harfine (im) göre evrim ile Uyumlu İsimler :

ibrahim selim yeşim nedim sevim saim salim naim halim rasim haşim besim alim samim abdürrahim hakim zaim ferahim nevim hayim medaim neslim iklim şehim erdim fehim nesim

BAŞ HARFLERİ EVRİM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (evri) göre EVRİM ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (evr) göre EVRİM ile Uyumlu İsimler :

evren

İlk 2 harfine (ev) göre EVRİM ile Uyumlu İsimler :

evin evliya evşen

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ EVRİM İLE UYUMLU İSİMLER:

'ev' ile başlayıp 'im' ile Biten İsimler :

'e' ile başlayıp 'm' ile Biten İsimler :

erdem ekrem eylem ethem erem elem ecem emrem ersem erdim ergem erim

EVRİM isminin Anlamı

EVRİM Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size EVRİM isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "EVRİM + Anlam" veya "EVRİM isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
EVRİM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

EVRİM adını oluşturan E, V, R, İ, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 82:

E
V
R
İ
M
TOPLAM
6
27
21
12
16
82

EVRİM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1487. sıtkı, 1488. davut, 1489. evrim, 1490. gülçin, 1491. kayıhan, ... Toplam 36 ismin aritmetik toplamı 82 (Binde 14.56 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

hikmet koray teoman asuman bayzar sıtkı davut gülçin kayıhan dolakay rıdvan ömrü pakize sevil selvi varol vermi ülker ömür özgü şevki aysuda benson birsu erdener feyzi gümrah hızır mücella nevrah okyar sever sonat ilkşan zişan