EYLEM İsim Raporu:

EYLEM Adının Yaygınlığı

EYLEM Türkiye'de en çok kullanılan 254. isim (... 252. füsun, 253. tevfik, 254. eylem, 255. özcan, 256. seher, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,052 kişiden birinin adı EYLEM ve ismin yaygınlık oranı binde 0.95.

EYLEM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 15:24 itibariyle yaklaşık 85,737 kişinin isminin EYLEM olduğu ve EYLEM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1129 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

EYLEM isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda EYLEM yaşadığını tahmin ediyoruz.

EYLEM Türkiye'nin en yaygın 254. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 254. ad ise Wendy ismi. EYLEM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 252. Heather 253. Rachel 254. Wendy 255. Mario 256. Gilbert isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

EYLEM isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde EYLEM İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde EYLEM İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde EYLEM İsminin Yazılışı:

.-.--.-...--

Denizcilik Alfabesinde EYLEM İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

EYLEM İsminin Barkod Yazılışı:

EYLEM ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(EYLEM adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

EYLEM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ EYLEM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ylem) göre eylem ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (lem) göre eylem ile Uyumlu İsimler :

özlem elem çilem gizlem şehlem

Son 2 harfine (em) göre eylem ile Uyumlu İsimler :

cem çiğdem meltem adem sinem erdem didem ekrem şebnem kerem senem irem gizem muharrem meryem görkem ethem sanem erem muhterem mükerrem rüstem ayşem hatem hürrem muhteşem ecem azem bükem diğdem emrem ersem mukaddem neşem istem bahrem çisem ergem gülerdem kadem önem özdem

BAŞ HARFLERİ EYLEM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (eyle) göre EYLEM ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (eyl) göre EYLEM ile Uyumlu İsimler :

eylül

İlk 2 harfine (ey) göre EYLEM ile Uyumlu İsimler :

eyüp eyyüp eymen eyüphan eyşan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ EYLEM İLE UYUMLU İSİMLER:

'ey' ile başlayıp 'em' ile Biten İsimler :

'e' ile başlayıp 'm' ile Biten İsimler :

erdem ekrem evrim ethem erem elem ecem emrem ersem erdim ergem erim

EYLEM isminin Anlamı

EYLEM Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size EYLEM isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "EYLEM + Anlam" veya "EYLEM isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
EYLEM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

EYLEM adını oluşturan E, Y, L, E, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 71:

E
Y
L
E
M
TOPLAM
6
28
15
6
16
71

EYLEM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1076. tanay, 1077. ersem, 1078. eylem, 1079. feyza, 1080. gizem, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 71 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tarık şakir aziz berkhan bilgehan buket cevdet ufuk selim tanay ersem feyza gizem seval kayhan kazım yankı nafiye nejdet orkan vecdet serra yalım özen bertan cansın erencan güher melis merva buhari muhibe rüşa