GİZEM İsim Raporu:

GİZEM Adının Yaygınlığı

GİZEM Türkiye'de en çok kullanılan 304. isim (... 302. fahri, 303. ferda, 304. gizem, 305. necdet, 306. songül, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,227 kişiden birinin adı GİZEM ve ismin yaygınlık oranı binde 0.81.

GİZEM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 15:20 itibariyle yaklaşık 73,102 kişinin isminin GİZEM olduğu ve GİZEM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 963 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GİZEM isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda GİZEM yaşadığını tahmin ediyoruz.

GİZEM Türkiye'nin en yaygın 304. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 304. ad ise Monica ismi. GİZEM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 302. Dan 303. Roberto 304. Monica 305. Wallace 306. Herman isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GİZEM isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GİZEM İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GİZEM İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GİZEM İsminin Yazılışı:

--...--...--

Denizcilik Alfabesinde GİZEM İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GİZEM İsminin Barkod Yazılışı:

GİZEM ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GİZEM adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GİZEM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GİZEM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (izem) göre gizem ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (zem) göre gizem ile Uyumlu İsimler :

azem

Son 2 harfine (em) göre gizem ile Uyumlu İsimler :

özlem cem çiğdem meltem adem sinem erdem didem ekrem şebnem kerem eylem senem irem muharrem meryem görkem ethem sanem erem muhterem mükerrem elem rüstem ayşem hatem hürrem muhteşem ecem bükem diğdem emrem ersem mukaddem neşem istem bahrem çilem çisem ergem gizlem gülerdem kadem şehlem önem özdem

BAŞ HARFLERİ GİZEM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (gize) göre GİZEM ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (giz) göre GİZEM ile Uyumlu İsimler :

gizlem

İlk 2 harfine (gi) göre GİZEM ile Uyumlu İsimler :

giray

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GİZEM İLE UYUMLU İSİMLER:

'gi' ile başlayıp 'em' ile Biten İsimler :

gizlem

'g' ile başlayıp 'm' ile Biten İsimler :

görkem gülsüm gülendam gülhanım gülüm gülerdem

GİZEM isminin Anlamı

GİZEM Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GİZEM isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GİZEM + Anlam" veya "GİZEM isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GİZEM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GİZEM adını oluşturan G, İ, Z, E, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 71:

G
İ
Z
E
M
TOPLAM
8
12
29
6
16
71

GİZEM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1078. eylem, 1079. feyza, 1080. gizem, 1081. seval, 1082. kayhan, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 71 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tarık şakir aziz berkhan bilgehan buket cevdet ufuk selim tanay ersem eylem feyza seval kayhan kazım yankı nafiye nejdet orkan vecdet serra yalım özen bertan cansın erencan güher melis merva buhari muhibe rüşa