CEM İsim Raporu:

CEM Adının Yaygınlığı

CEM Türkiye'de en çok kullanılan 42. isim (... 40. burak, 41. burcu, 42. cem, 43. faruk, 44. orhan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 289 kişiden birinin adı CEM ve ismin yaygınlık oranı binde 3.46.

CEM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 14:49 itibariyle yaklaşık 312,265 kişinin isminin CEM olduğu ve CEM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 4112 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

CEM adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 11.39 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 3,948 CEM yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada CEM sayısı her yıl 30 kişi artıyor.

CEM Türkiye'nin en yaygın 42. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 42. ad ise Eric ismi. CEM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 40. Jay 41. Gregory 42. Eric 43. Howard 44. Susan isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

CEM isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde CEM İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde CEM İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde CEM İsminin Yazılışı:

-.-..--

Denizcilik Alfabesinde CEM İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

CEM İsminin Barkod Yazılışı:

CEM ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(CEM adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

CEM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

cemil cemal cemile cemalettin cemre ecem cemali cemaliye cemşit cemay

SON HARFLERİ CEM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 2 harfine (em) göre cem ile Uyumlu İsimler :

özlem çiğdem meltem adem sinem erdem didem ekrem şebnem kerem eylem senem irem gizem muharrem meryem görkem ethem sanem erem muhterem mükerrem elem rüstem ayşem hatem hürrem muhteşem azem bükem diğdem emrem ersem mukaddem neşem istem bahrem çilem çisem ergem gizlem gülerdem kadem şehlem önem özdem

BAŞ HARFLERİ CEM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 2 harfine (ce) göre CEM ile Uyumlu İsimler :

cengiz cenk cemil cemal ceren celal ceyda ceyhun cemile cevat celalettin cemalettin cevdet celil ceylan cebrail cezmi cenap cevahir cevher cemre ceyla cenan cenker cemali cemaliye cemşit cenkay cevval celali celile cemay cengizhan cevriye ceyhan ceylin

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ CEM İLE UYUMLU İSİMLER:

'c' ile başlayıp 'm' ile Biten İsimler :

CEM isminin Anlamı

CEM Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size CEM isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "CEM + Anlam" veya "CEM isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
CEM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

CEM adını oluşturan C, E, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 25:

C
E
M
TOPLAM
3
6
16
25

CEM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 16. amaç, 17. anda, 18. cem, 19. hacı, 20. fadi, ... Toplam 3 ismin aritmetik toplamı 25 (Binde 1.21 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

hacı fadi